Lue keskustelun säännöt.
Millaisista pienistä asioista nautit?
Kommentit (4)
Tykkään rentoutua karhun sylissä ja imeskellä nallekarkkeja.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Nyt kahden viikon perheen kansa vietetyn kesäloman jälkeen nautin siitä, että pääsen huomenna edes käväisemään töissä! Minun ei olisi ollut pakko huomenna mennä töihin, mutta ai että sinne on suorastaan nautinnollista mennä.
Muuten nautin kesälomallamme mm. järven äänistä, väreistä ja tuoksuista, luonnosta ja mustikoiden poimimisesta ja syömisestä, metsämansikoista, upeista luonnon kukista ja muista luonnon kauniista asioista sekä suurin nautintoni, valokuvaamisesta. Otin kahden viikon aikana yli 700 kuvaa, joista yllättävän moni on oikeasti hienoja otoksia.
Mieheni pienen pienestä peniksestä.
Tykkään seurailla eläinten touhuamisia. Olipa sitten kesä tai talvi niin minusta on mukava rauhoittua katselemaan eläimiä. On nautinnollista seurailla esimerkiksi jänöjussilaisten ruokailua kesäyössä ja kuunnella lintujen laulua.
Terveisin Naispelko26