Onko kombucha kenenkään mielestä hyvää?
Ostin uteliaisuuttani Karma Kombucha-pullon ja hyi s a a t a n a mitä kuvottavaa litkua 🤢
Kommentit (12)
Kamalan makuinen, mutta juodaan trendin takia. Sama kuin hapanoluet, yrjöögh.
Minä tykkään. Varsinkin se cola on hyvää. Aika makeita kylläkin, että ei passaa juoda kuin pieni lasillinen kerrallaan.
ostin messuilla inkiväärin makuista,että oli hyvää,pirtsakan kuplivaa.
Ostin valmistusaineet ja tein ite,mutta ei siitä niin hyvää tullu.
EN muista nimeä,mutta etsikää kuuklesta,kolme poikaa tms ja kombucha nimi siihen perään ni luulis löytyvän,olivat Tampereelta jos en väärin muista.
JA oikeesti,tosi hyvää oli hheidän kombuchansa.
Mä tykkään, maistamattomasta perusversiosta. Shdin tai pintahiivaoluen makuista. Tykkään sameista vehnäoluistakin.
Osta sitä uutta puhdistamon kombucha-colaa, maistuu nimittäin lähes identtiseltä kokiksen kanssa. En itse ainakaan erota makua mitenkään kokiksesta.
Juu kyllä minä ainakin tykkään. Ihan maustamattomasta makeutettuihin.
Inkiväärei-sitruuna oli hyvää.
Mutta hiivan vuoksi en oikein innostu...
70 -luvulla tota mun äitimuori valmisti. Tunnettiin silloin "Volgan sieni" -nimellä. Ei tuo nyt erityisen hyvältä maistunut, mutta ei kuyllä pahaltakaan. Ikuinen elämä sen litkijöille oli luvassa, mutta niin vain on äitimuorikin manan majoilla. Ei huolinut kukaan perinnönjaossa hänen sieniviljelmää.
Minä tykkään! En kylläkään kaikista, mutta en tykkää kaikista mehuista/oluista/limsoista/mistä vaan. Tykkään usein kirpeistä/tappamista jutuista, esim lambic-tyyppisistä oluista, mutta monien rakastamat kahvinkeitintä juomat, kolat ja stoutit taas eivät ole makuuni.
Vierailija kirjoitti:
Minä tykkään! En kylläkään kaikista, mutta en tykkää kaikista mehuista/oluista/limsoista/mistä vaan. Tykkään usein kirpeistä/tappamista jutuista, esim lambic-tyyppisistä oluista, mutta monien rakastamat kahvinkeitintä juomat, kolat ja stoutit taas eivät ole makuuni.
Huoh, siis kahvinMAKUISET juomat, kiitos taas autocorrect...
Oksettavan makuista.