Vihaan instagramia
Tulee tosi paha mieli kun muilla on siellä niin vítusti kavereita ja ottavat kuvia onnellisista elämistään. HUOOOH
Kommentit (14)
En käytä ja kyllä on elämä vaan niin paljon mukavampaa.
Heivaa säkin widduun koko Instagram. Et kadu.
Sille on syynsä mikset ap saa tykkayksiä eikä sulla ole kavereita. Se syy on sun asenne muita kohtaan, et osaa olla iloinen muiden onnesta. Et kelpaisi munkaan kaveriksi.
Vierailija kirjoitti:
Sille on syynsä mikset ap saa tykkayksiä eikä sulla ole kavereita. Se syy on sun asenne muita kohtaan, et osaa olla iloinen muiden onnesta. Et kelpaisi munkaan kaveriksi.
Oliko ihan pakko vielä pahentaa mun oloa?
Miks pitää olla kavereita että voi olla Instagramissa? Minulla ei ole ja postaan kuitenkin ahkerasti kun yksin jotain kivaa teen.
Ja kyllä kai se nyt on jo kaikille selvää, että kuvat ovat niin helppo keino luoda illuusioita ja uskotella jotain, mitä ei oikeasti ole olemassakaan. Happy-happy/joy-joy -kuvien taakse voi piiloutua hyvin toisenlainen todellisuus. Muistakaa se ja iloitkaa kukin omasta elämästänne sellaisena kuin se on.
Instagram on pelkkää teatteria. Ei siellä kukaan todellista elämäänsä esittele. Miksi olla kateellinen teatterille.
Jos olet oikeasti elämässäsi onnellinen ei sinun tarvitse kehitellä tarinoita missään instagrammissa.
Muutamien vuosien päästä instagrammielämälle jo nauretaan.
Vihaan elämää. Se on vähän kuin instagram, ihmiset näyttää onnellisilta ja kaikilla vaikuttaa menevän mukavasti. Sitten taas itse astelee sellaisen synkän sadepilven alla kun muualla paistaa aurinko. Elämä on...
Terveisin Naispelko26
Instagramista näkee vain sen, millaisen kuvan ihmiset haluavat antaa elämästään. Yleensä liian täydellisen. Turha sellaista on kadehtia.
Mä en onnistunut edes kirjautumaan Instaan , vihaan Kaikkea digiä ja kirjautumisia ja kaiken maailman synkronointeja. Pitäkää kuvanne!
Sama täällä ,AINA KUN kirjaudun sinne niin näen TOISIAAN NUOLESKELEVIA NAISIA LESBOILEMASSA ,😡 JA PYLLISTELEMÄSSÄ KAMERALLE ,TEKISI MIELI POTKAISTA NIITÄ PERSUKSILLE 😡😂 VAIKKA KUINKA MONTA KERTAA OLEN RAPORTOINUT NIITÄ JA ESTÄNYT NIIN AINA VAAN NÄKYY TUOTA PIMAHTANUTTA SAASTAA !!👿😡 EI MENE VIESTI PERILLE !! SIELLÄ ON IHMISIÄ JOITA TYKKÄÄN SEURATA ,KIVOJA JUTTUJA JA ELÄINJUTTUJA 🐕🐿🙊😸😺 MUTTA TUOTA TOISTA SAASTAA NÄYTETÄÄN KOKO AJAN OLI PÄIVÄ TAI YÖ 😡
Älä ole siellä sitten? Some/netti on täynnä sellaisia juttuja, joita pitää osata rajata. Itse nimenomaan haluan nähdä Instagramissa onnellisia ja ihania juttuja, estetiikkaa ja upeaa elämää, ja piilotan kaiken negatiivisen enkä halua lukea esim. negatiivisten ihmisten kommentteja, riidanhaastamista jne.
Netti/some on täynnä sellaisia pahoinvoivia ja katkeria mörököllejä, joiden jutut skippaan. Ihmisen täytyy itse rakentaa maailmansa sellaiseksi mikä tekee hänelle hyvää, ja älylaitteiden kautta joudumme kosketuksiin hyvin monenlaisiin todellisuuksiin joita pitää osata itse rajata eikä ahmia vaan kaikkea mikä ei tee itselle hyvää.
Ei ole ihme, että palstanaiset on miesvihaajia, kun eivät viihdy Instassa. Tämä kertoo paljon palstanaisista.
Niin mäkin. Yli kaiken. Ite en sitä edes käytä, kun ärsyttää niin paljon.