Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiitos vauvapalsta!

Vierailija
25.06.2019 |

Jokin aika sitten aloitin ketjun liittyen nettideittailuun. Olin ihan vain kokeilumielessä tehnyt (kylläkin ihan totisen) profiilin ja häkellyin reaktioiden määrästä. Jopa lievästi panikoiduin. Päätin sitten ottaa homman tosissani, ja kuten profiiliinkin olin kirjoittanut, hain kumppania tositarkoituksella ja loppuelämäksi. Kysyin täältä vinkkejä mihin minun kannattaa kiinnittää huomiota treffikumppanissani ja kysyin täältä myös kokemuksia siitä miten muut olivat löytäneet ”sen oikean” tällaisessa tilanteessa.

Asennoiduin siihen, että minulla olisi edessäni kuukausien ”urakka” seuloessani niistä fiksuilta vaikuttavista treffiehdokkaista sen yhden helmen. Useampia tapaamisia tuli jo sovittua. Mutta eka oli jo heti ”se”!

Paras ohje oli ehdottomasti se, että sen toisen seurassa pitäisi tuntea pystyvänsä olemaan oma itsensä jo ihan alusta asti. Pitäisi tuntua luontevalta. Muitakin hyviä oli. Kaikki vinkit olivat tarpeen, sain sillä tavalla mahdollisuuden olla tietoisemmin tässä (minulle hyvinkin luonnottomalta ja jopa ahdistavalta tuntuvalta) deittailussa mukana. Eli vielä kerran kiitos!

Olin luvannut tulla päivittämään miten treffailu sujuisi, mutta koneeni hajosi ja sen mukana seivattu keskustelukin...

N44, Hollannissa ja OkCupid

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
25.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme kolme