Mieheni aikoo juoda, vaikka olen raskaana. Olemme vuokramökillä.
Minua ärsyttää. Haluan avautua.
Vuokrasimme mökin. Ihana paikka.. Ranta, rantasauna, iso mökki
Olen raskaana, mieheni aikoo juoda kaljaa kavereidensa kanssa. Ne kaverit ovat todella epäkunnioittavia minua kohtaan.. Menee jo hermot valmiiks.
Ennen raskautta oli puhe, että hän ei juo, en minäkään luonnollisesti.
Mieheni on todella epäkunnioittava minua kohtaan kännissä. Muuten mukava.
Kommentit (50)
Miksi kutsuitte kavereita sinne mökille? Kauanko te olette siellä mökillä ja kauanko kaverit viipyy?
Kannattaisi varmaan selvittää ennen raskaaksi tuloa että millainen mies on.
Melko paskamaista tuollainen, jos on oikein sovittu, ettei juo, kun et sinäkään voi. En tiedä miksi naiset katsovat jos mies tuo säännöllisesti sellaista porukkaa joka ei kunnioita kumppaniaan.
-mies
Anna miehen juoda jos sitä janottaa.
Eihän se mies sentään raskaana ole?
Vai epäkunnioittava sinua kohtaan kännissä? Jätä hänet heti. Juominen sinänsä ei haittaa, koska yksi tai kaksi lasillistahan normaali ihminen vain ottaa. Se pitää kyllä raskaana olevan kestää. Jos humaltuu, jätä hänet välittömästi. Alkoholistien kanssa ei pidä olla tekemisissä.
En ymmärrä miksi mies ei voi ottaa bisseä tms vaikka nainen olisi raskaana...?? Mikäy juominen on ns normaalia eikä örvelökänniä, sekin sillon tällöin olisi ol
Miehesi tajusi väärin kun ne muut käski ottaa 18 vuotiaan mukaan. tarkoittivat whiskiä eikä teiniäitiä :D
Törkeää, että mies on raahannut sinne jotain kavereita, vaikka te olette mökillä. Miksi olet tuollaisen miehen kanssa?
Oma moga, mitäs vuokrasitte mökin.
Mä en ole ikinä ymmärtänyt näitä naisten vaatimuksia, kun itsekään en pysty raskaana juomaan, niin mieskään ei juo. Tai tupakan kanssa sama juttu. jne.
Turhaa te miehiä tiukassa lia´assa pidätte. Varmin tapa saada kiukkunen ja epäkunnioittava mies.
Minä wn ehottanut juomattomuutta. Mies ehdotti kun aloimme raskaus suunnitelmiin. Ei vaatimukseni
T. Ap
Jos oot jo ajokortti-ikäinen, niin pakkaa kamppeesi ja aja kotiin. Nyt voit kutsua miestä valehtelijaksi ja petturiksi.
Jep, mökiltä kotiin. Mieluummin mieheltä salaa.
Jälleen ketju, jonka olennaisin sisältö on "... mutta kun se on muuten niin ihana".
Olet nyt siinä tilanteessa, että joudut tunnustamaan totuuden. Miehesi elämässä on tärkeysjärjestys tämä:
1. juominen
2. kaverit
3. jotain muuta, ehkä harrastust tai työ joka antaa mahdollisuuden kahteen edelliseen
4. ehkä sinä, mutta huomaa että et pääse edes mitalisijalle.
Miten vuokramökki liittyy asiaan? Ette siis lähteneet viettämään romanttista mökkilomaa kahdestaan vaan mies lähti viihteelle kavereitten kanssa.
"Ennen raskautta oli puhetta, että ei juo " ja sinä sinisilmäinen hölmö uskoit unelmiisi. Itse asiassa "puhe" taisi olla sitä, että vain sinä esitit kainon toivomuksen, että mies ei joisi ja hän myönteli joo, joo. Ymmärsit väärin, hän tarkoitti "joo, kyllä juon".
Alkoholistin käytöstä, lupaa olla juomatta, mutta juo ja syyttää siitäkin muita. Lähdet poi ja toivot miehesi siirä tajuavan. Turha mennä nyt syyttelleen valehtelusta, kun viinat ja kaljat on jo.
En ymmärrä mikä on ongrlma.? Se, että mies juo vai että hänen kaverit eivät ku Nikita sinua. Miksi kaverit kutsuttiin? Tai sitten miksi sinut kutsuttiin? En ymmärrä miksi mies ei saisi juoda normaalisti? Jos normaalisti onnok juostessaan, niin miksi raskauden aikana pitäisi olla juomatta.
Jäisi mökkireissu minulta tekemättä tai vaihtoehtoisesti heittäisin äijät muualle ryyppäämään.
Kerkiätkö tekemään vielä abortin?
Miten hemmetissä ne kaveritkin on tullut sinne ryyppäämään? En katselisi hetkeäkään. Häipyisin.
Oletteko siis koko lössi siellä mökillä?