Mitä kirjaa pitää lukea puistossa, että joku tulisi juttelemaan?
Olen ollut sinkku liian pitkään. Kun tinderistä ei löydy seuraa kovasta yrittämisestä huolimatta, niin päätin kokeilla seuraavaa taktiikkaa näin ihanana kesäpäivänä. Menen lukemaan puiston penkille kirjaa ja toivon, että joku lähestyisi. Olisiko vaikka joku "Näin saat iskettyä miehen" hyvä? Tai Kama Sutra? :D
Kommentit (23)
Mein Kampf, varmasti joku tulee jotain sanomaan
Mulla on tapana lukea kirjaa julkisilla paikoilla, enkä muista, että montaakaan kertaa kukaan olisi tullut kirjasta kyselemään. Voi olla, että joku on joskus tullut, mutta en vain muista.
Vain idiootit tulevat häiritsemään lukevaa ihmistä. Älä ole idioottimagneetti. Varustaudu mieluummin vaikka maalaustelineellä tai luonnoslehtiöllä. Soitinkin voisi olla hyvä, mutta vain jos osaat soittaa sitä.
Minulle on muuten useasti tultu juttelemaan kirjaston kirjanvaihtopisteessä. Siis siinä, mistä saa ottaa kirjoja ilmaiseksi tai tuoda omia tarpeettomia kirjoja.
Mitä jos lukisit vaan pornolehtiä, niin saat jonkun kivan runkkukaverin.
50 seksiasentoa miehen kanssa jolla on pieni penis
Jotain miljoonasijoituksiin tai lottovoittoon liittyvää.
Joku sijoitusaiheinen kirja, jos olet mies.
Kirja ei toimi, tee jotain, maalaa, tee käsitöitä..
Vinkkejä ison kalun omaaville miehille
Mulle tulee vanhat mummot juttelemaan vaikka lukisin mitä kirjaa. Tänään tein sudokua ja taas tuli vanha mummo, oikein kiva hän kyllä oli. Mutta ei ehkä sitä mitä sinä etsit.
Luen usein julkisilla paikoilla ja minulle on tultu puhumaan tasan tarkkaan kaksi kertaa. Ensimmäisellä kerralla jokin mummeli kauhisteli, että olenko jokin kerjäläinen (? :D), kun istuin erään rakennuksen nurkalla lukemassa. Toisella kertaa luin erään kerrostalon läheisessä puistossa ja parvekkeella juopottelemassa olevat puliukot kutsuivat minut heidän luokseen "juhlimaan".
Suosittelen siis jotain muuta keinoa keskustelukumppaneiden houkuttelemiseksi, ainakaan omat kokemukseni eivät olleet miellyttävimmästä päästä.
Duodecim Sukupuolitaudit ;)