Ukko osti hunajamarinoitua broileria
Olen kieltänyt ettei saa ostaa mitään marinoitua kuraa. Taas oli reppana onnistunut valitsemaan hunajamarinadissa olevia klönttejä. Hunajamarinoitu sotku ällöttää. Sen paistaminen on todella raivostuttavaa. Räiskyy aivan älyttömästi. Liemi palaa mustaksi pahanmakuiseksi tervaksi.
Tekisi mieli ostaa kylän suurin prs-tappi ja tunkea se äijän perään.
Kommentit (5)
Muisti ostaa sipsejä. Ei ole selkä kipeä. Yritin kaapia sitä räkää pois siitä pinnasta. Pitäisi varmaankin ihan oikeasti pestä.
Lopputulos oli about välttävän/kelvollisen makuinen. Ihan vain muillekin tiedoksi. Hunaja ei kestä paistamista. Se pitää lisätä vasta kypsennyksen loppuvaiheessa. Jos haluat karamellisoida jotain käytä mielummin siirappia.
Mies oli näemmä myös unohtanut tuoda jäätelöä, vaikka nimenomaan pyysin. Hän tietää, että vietän aina sunnuntai-illat litran jäätelöboxin kanssa toipuessani krapulasta! Mikä imbesilli!
Ap
Voi harmi. Muistihan ostaa sipsejä kuitenkin, niin saat mussuttaa niitä sohvalla ja patistaa taas miehen kauppaan, kun sulla on niin selkä kipeä?