Luteita laivoilla
Hyi hitto, kuulin tänään että meidän ihanilta risteilylaivoiltamme on löydetty luteita.
Mitäs nyt hyteissä omia eväitään syövät mammat tekee????
Kommentit (8)
Miltä laivoilta tarkalleen? Tulin juuri risteilyltä...
Kannattaa pestä kaikki kamat kuumassa, tai laittaa saunaan
En osaa sanoa millä laivalla.
Mutta urheilukaverini siitä kertoi.
Ei siitä varmaan kukaan halua toitotella ja varmaan yrittävät niitä myrkyttää, helpoitenhan se selviää aina petiin katsomalla, näkyykö mustia pilkkuja patjassa tai petivaatteissa.
Ap
Ei ne luteet niitä eväitä syö. Ompahan jotain tuliaisia kotiin, kun rahat tuli ryypättyä.
Siljoilla liikkuu myrkkymiehet aika usein
Kannattaa pitää kaikkialla matkalaukut tiukasti kiinni. Älä levittele tavaroitasi pitkin hotellihuonetta. Ravistele kaikki läpi pakatessasi, kun lähdet. Eikä missään nimessä kannata säilyttää niitä matkalaukkuja lattialla tai sängyn alla.
Tämä koskee sekä kotimaisia että ulkomaisia hotelleja, h i e n o j a k i n.
Nykyään on kaikkialla luteita ja torakoita, koska kansainväliset turistit.
Ja jos et halua niitä vaikeasti kitkettäviä pirulaisia kotiisi, niin huolehdit, että purat matkalaukut heti ja laitat kaiken suoraan pyykkikoneeseen. Paras olisi purkaa kamat pihalla, mutta käytännössä se on hankalaa.
Harmi, ettei kaikki naapurit ole välttämättä yhtä tarkkoja, vaan lutikat ja torakat voivat levitä heiltä teillekin ja koko taloyhtiöön pitkin viemäri- ja ilmastointiputkia. Kun ne kerran on saanut seiniensä väliin, niistä on todella hankala päästä eroon.
Yök, voiko olla totta!!!