Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ex on laiminlyönyt lasten tapaamisia viime aikoina ja nyt haluaa

Vierailija
10.04.2013 |

tavata lounaan merkeissä. Lopetin jäljelle jääneen seksisuhteemme ja sen jälkeen lopahti lastenkin tapaaminen. Kannattaako mennä ja kuulla mitä asiaa hänellä on? Mitähän hän mahtaa oikein ajatella?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, jos haluamme olla optimistisia, ehkä hänkin on tarvinnut aikaa selvittääkseen päätään ja toipuakseen. Ehkä hän haluaa, ja nyt jo pystyy, puhumaan asiallisesti tulevaisuudesta (lasten). Sinuna menisin lounaalle; sehän on tapaaminen julkisessa paikassa.

Ilmoittaisin kuitenkin heti, että olen valmis puhumaan vain asiallisesti ja rakentavasti lasten asioista ja tapaamisista. Jos mies menee henkilökohtaisuuksiin tai asiattomuuksiin, viheltäisin pelin poikki ja lähtisin paikalta.

Ei tietenkään ole reilua, että mies on laiminlyönyt tapaamisia, mutta erot ovat usein sotkuista ja vaikeaa aikaa itse kullekin. Antaisin lasten takia miehelle mahdollisuuden. Teidän keskinäisiä asioita en kuitenkaan enää lähtisi vääntämään ja sekoittamaan pakkaa uudestaan, jos kerran olet jo kerran lapun luukulle laittanut.

Vierailija
2/3 |
10.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä harmittaa kun ei pääse enää pukille ja siksi koittaa nyt vielä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten onnistuu erota niin että jäljelle jää seksisuhde? Yleensä eroissa on niin paljon loukattuja tunteita, että tuntuu toisen näkeminenkin jo ketuttaa ja suhde on niin loppuunkulutettu että sänkyhommat yököttää. Siis jos lapsia kyseessä, niin on yleensä kuitenkin yritetty ja asetettu odotuksia.