Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitäs ryppyvoiteita te muut kolmekymppiset käytätte?

Vierailija
17.03.2019 |

Mittariin tuli 30, nyt varmaan viimeistään pitäisi alkaa käyttämään jotain anti-age tuotteita... ,:D

Niitähän on sitten miljoonaa erilaista, lisäksi erikseen päivä- ja yövoiteet, seerumit, naamiot jne. Olisiko suositella jotain keskihintaista päivä- tai yövoidetta, esim. kokemuksia tästä:

https://www.yliopistonapteekki.fi/eucerin-hyaluron-filler-day-cream-sk1… ?

Ja käytättekö anti-agetuotteita koko ajan vai kuureittain, ja jos ostaa ensin vain päivä tai yövoiteen niin kumpi olisi parempi? Itsellä on kuiva/ herkkä iho.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En mitään. Aurinkorasva on ainoa joka toimii.

Vierailija
2/4 |
17.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käyttääkö ykkönen siis aurinkorasvaa ympärivuoden ja ei muita kosteusvoiteita?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos aloittaa jo 3-kymppisenä, iho väsyy. Ne tuotteethan kiristää ihoa. Ja miten käy kuminauhan, jota venyttelet ja löysäät yhä uudelleen? Loppujen lopuksi se löystyy vain entistä enemmän.

Minimoidaksesi ryppyjä, sun täytyy huolehtia hyvistä elintavoista ja säännöllisyydestä. Sekä välttää voimakasta ilmeilyä. Hyvälaatuiset rasvat on tärkeitä ihon kunnolle, jos syöt niitä liian vähän, rypistyt ennen aikojasi. Essentiaalisten rasvahappojen pitkäaikainen vaje näkyy ensimmäisenä silmienympärysihossa.

Vierailija
4/4 |
17.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En käyttänyt 3-kymppisenä vielä mitään ryppyvoidetta. Mutta suojasin ihon auringolta ja meikin alla käytin ihan perus-kosteusvoidetta. En ole koskaan tupakoinut ja olen aina syönyt melko terveellisesti. Ja nyt 50-vuotiaana vasta alkaa ensimmäiset vanhenemisen oireet tulla, eikä nekään ole ryppyjä (vaan posket on alkaneet aavistuksen verran roikkua) ja nyt sitten hankinkin kiinteyttävät voiteet, joskaan en usko hirveästi niiden tehoihin.