Lue keskustelun säännöt.
Ripsienpidennyksistä allergiaa, allergialiima hki/lähialueet
25.03.2013 |
Olen saanut allergisen reaktion ripsiliimasta nyt useamman kerran vaikka kahdessa eri liikkeessä on laitettu herkän silmän liimaa.
toivoisin että voisin ripsiä kuitenkin pitää.. Olen kuullut että pahoja reaktioitakin saaneet ovat oikealla liimalla voineet ripsiä pitää.
vinkkejä liikkeistä tai vaikka kotonatekevälle, mielellään tietysti kaunista jälkeä tekevä:)
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mun kaveri saanut myös tosi pahoja reaktioita ripsistä ja kokeiltu eri liimoja. Nyt oli käynyt laitattamassa jollain erikoisliimalla, helsingissä joku joka tekee kotona hinta muistaakseni 50€ ?? Eikä siis saanut mitään oireita, ei kutinaa, turvotusta tai punoitusta.
voin kysyä tän laittajan nroa jos tekee vieraillekin, käsitin että tekee hyvin pienimuotoisesti mutta kuitilla kuitenkin, en tiedä onko toiminimeä mutta mä kysyn kaverilta!