Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi en osaa syödä?

Vierailija
12.03.2013 |

Olin sairaalassa jonkin aikaa. Ensimmäiset päivät olivat vaikeita, nesteitä lähinnä, mutta siitä se lähti. Pois päästessäni olin saanut kiloja n. 6 kg lähinnä säännöllisen syömisen kanssa.
Nyt sitten olen ollut kotona hieman yli viikon, ja mitä on käynyt.. Olen menettänyt kiloja 7, eli olen kevyempi kuin sairaalaan mennessäni. Minulla on ruokahalun vienyt sitkeä flunssa ja keuhkokuume, mutta silti masentaa. Ylipainoa on, joten sinänsä en ole huolissani. Silti masentaa, sillä tällaisella menolla ei saa pysyviä tuloksia aikaan. Ensi kuun alussa on mahalaukun tähystys, ja melkeinpä toivon, että sieltä löytyisi joku syy jolla saisin terveelliset elämäntapani takaisin.

Ruuan tuputtamiseen itselleni en muuten pysty, sillä siitä tulee heti vesiripulia, mikä on melkeinpä kuin tyhjää syömistä.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan seitsemän