Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Auttaako sinua antihistamiini/allergialääkkeet?

Vierailija
12.03.2013 |

Minkä niminen?

Sun oireet?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
12.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä. Kestine Lyo merkkistä käytän siitepölykaudella. Tuon kanssa en ole edes erikseen tarvinnut nenäsumutetta ja silmätippoja. Väsyttävät sivuvaikutuksena jonkun verran, mutta se on pieni hinta siitä että saa hengittää eikä nenä ja silmät vuoda koko ajan.

Vierailija
2/4 |
12.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

aina huonommin vaan, nykyään käytän Klaritin, kun Cetiritzine loppui vaikuttamasta, ei kumpikaan tehoa hyvin. mun allergiat on siitepolyt, heinät, eläimet ja syksyllä homeet, olen ajatellut pyytää lääkäriltä jotakin vahvempaa. ne vanhat lääkkeet tehosi paremmin mutta oli kovin väsyttäviä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
12.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

kestineä syön atooppiseen ihoon talvella pahimpaan kutinaan... en tiedä miten auttaa, mutta kutina on vähempää... yleensä raavin itseni verille, mutta kestinekuurin aikana kutina vähän helpottaa. Toki käytän kortisoni rasvoja myös.

Vierailija
4/4 |
12.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Auttaa. Tai ainakin auttoi pari vuotta sitten kun peruna-allergia oli pahimmillaan. Keskeytti alkavan allergiareaktion (kurkun kuristuminen, turvotus, näköhäiriöt, huimaus) tai ainakin helpotti oireita. Käytin mitä tahansa apteekin antihistamiinitabletteja ainakin oli Zyrtec ja joitain muitakin versioita.


Lisäksi auttaa kun miehelle ja lapsille antaa keväisin antihistamiinin päivittäin niin ei siitepölynuha haittaa niin pahoin.


Ja monesti on auttanut kun joku lapsista saa allergisen reaktion jostakin ruoka-aineesta. Ja nytkin menee antihistamiini yhdelle lapselle jatkuvasti ja toisella on kuuri nyt menossa kun kovin räkäinen (ei saa niin helposti korvatulehdusta jos antaa antihistamiinia ja Nasonex nenäsumutetta silloin kun tämä yksi on räkäinen muuten joutuu hakeen melkein joka räkikseen antibiootit).