Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Allergiset lapset on kermaperseitä!

Vierailija
17.02.2013 |

Ne on vaan tottunu ettei muka siedä jotain aineita. Ne narisee joka asiasta ja ei kestä edes mitään. Ne saa näppyjä muka kaikesta vaikka ne raapii ne jälet ite. Sit ne vaa märisee ja sanoo et ei saa syyä...Sit ne haisee aina jotenkin kakalle ja ne on ihan pellejä. Ne pitäs laittaa riviin ja pierrä kumoon ja pissata niitten hattuihin ja syöttää n iille sata tuhatta miljuunaa kiloo sitä mille ne on muka allergisia!!

T: tohtori pimpsa

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap voisi käydä tässä välissä vaikka ottamassa ne päivälääkkeensä. Huh huh, mitä tekstiä.

Vierailija
2/3 |
17.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisit itse ottaa saman kuurin, mitä suosittelet. Se voisi purra mielenterveyden ongelmiin paremmin kuin allergioihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

no voi perse?? itse olin syntymäsairas astma ja paha allergia,olin allerginen melkein kaikelle arvaa oliko kiva katsella kun muut söivät/joivat sellaista mitä itse olisi halunnut muttei voinut kun allergia,koulussa oli kiva hakea omat ruuat keittiöstä kun oli allergia kukaan ei ikinä aukonut päätään,oli kiva hypätä jatkuvasti sairaalassa jos ei ahdistanut piikitettiin käsivarret täyteen ja tutkittiin mille sitä taas ollaan muiden lisäksi allerginen,onneksi allergiat ovat helpottaneet kun ikää kertynyt, ainoat asiat mitkä häiritsee enemmän on pöly/vastaava ja eläimet,mutta nykyaikaiset lääkkeet auttavat aika paljon,jos epäilet että asut home kodissa voin tulla pariksi yöksi sinne ja selviää varmasti onko hometta.

monia ruoka aineita olen oppinut syömään vasta aikuisena ja silti olen vieläkin aika pahasti syömärajoitteinen,lisäksi on tullut terveys ongelmia mitkä johtuvat lapsena saadusta huonosta ravinnosta,liian vähän kalkkia ja D vitamiinia.