Tyttöystävä lähdössä ravintolaan lupasin hakea kotiin suuttui
Ja haukkui minut mustasukkaiseksi paskiaiseksi, ja sanoi ettei ehkä tule kotiin tämäntakia vaan menee kaverilleen ehkä yöksi, en voi taas ymmärtää mitä pahaa tein. Selittäkää te viisaammat.
Kommentit (19)
Ap unohti mainita että ilmoitti hakevansa tyttöystävän kotiin klo 19.30
Mahdotonta sanoa mitään kuulematta tyttöystävän kantaa.
Jospa olet muutenkin sairaalloisen mustasukkainen ja kontrolloiva, niin kotiin hakeminen tuntuu kyttäämiseltä. Muuta selitystä en keksi.
Vedä pullo kossu kostoksi, anna tytölle taksirahat.
Eiköhän se suhde ollut siinä kun kuitenkin palaa vain jos ei saa baarista seuraa.
EI se halua, että haet koska vieras gubbe supatellu korvaan jo pitemmän aikaa.
Lupasi tulla mun luokse panemaan.
Mitenkä sen nyt ottaa... Silloin kun vielä baareissa kuljeksin, varmisteltiin puolison kanssa puolin ja toisin koska kotiudun ja mistä hän minut hakee. Oli turvallinen ja taksia halvempi kyyti kotiin mulla siinä. En kokenut tuota mustasukkaisuudeksi tai kyttäämiseksi, vaan ihan vain järkeväksi.
Olisin varmaankin ollut asiasta eri mieltä jos puoliso olisi muissa yhteyksissä tuonut esiin epäilyjä luotettavuudestani, tai olisi ollut tietämäni ja kokemani mukaan mustasukkainen luonteeltaan.
Panee jonku kanssa. Jätäs se sika.
Tosiaan kaksi todennäköisintä vaihtoehtoa ovat:
1. Olet käyttäytynyt pidemmän aikaa turhaan mustasukkaisesti ja tyttöystäväsi ei jaksa kontrollointiasi tai sitä kun haluat kytätä.
2. jos et ole ollut mustis ja tyttöystävälläsi on aina ollut oma vapautensa mennä, niin sitten kuulostaa siltä, ettei tyttiksellä ole ihan puhtaat jauhot pussissa. Koska silloin ei olisi mitään syytä suuttua ystävällisestä tarjouksesta. Kyydistä voi myös kieltäytyä ystävällisesti jos ei tunnu järkevältä vaihtoehdolta muutenkaan. (ei esim. tiedä kuinka myöhään menee tms)
Olisiko muuten pitänyt sopia hakemisen kellonaika ja paikka etukäteen sun mielestä? Vai olisitko todella jaksanut odetella ja valvoa, koska tyttöystäväsi soittaa, vaikkapa sitten 4 jälkeen aamulla?
Millä tyttöystäväsi muuten pääsee kotiin, jos et hae? (Kulkeeko julkiset hyvin, vai taksilla? vai millä?)
Olet tyypillinen miessika, joka ei ikinä muutu paremmaksi.
Mä arvostan, että mieheni jaksaa yöllä hakea. Mutta ehkä tyttöystäväsi oli suunnitellut menevänsä jatkoille tms.
Tässä taas erinomainen esimerkki kuinka mukavat, hyvät ihmiset joutuvat p myrskyyn. Kohta varmaan poltetaan roviolle ihmiset jotka osavat tuntea empaattisuutta, rakkautta ja välittävät muista, mitä parempia käytöstapoja sitä pahempi on.
Tämä palsta murskaa ihmisiä henkisesti.
Vierailija kirjoitti:
Ja haukkui minut mustasukkaiseksi paskiaiseksi, ja sanoi ettei ehkä tule kotiin tämäntakia vaan menee kaverilleen ehkä yöksi, en voi taas ymmärtää mitä pahaa tein. Selittäkää te viisaammat.
Onhan toi kummaa, kun oma kumppani tarjoutuu hakemaan oman naisen kotiin turvallisesti autolla, niin on mustis kyttääjä ja kaikenlaista muuta vttumaista. Sit menee kaverille yöksi tollasen ehdotuksen takia, kun on muka niin suuttunu. Mitäs luulet mikä on oikeasti homman nimi. Jos mun muija alkasi tollasta sontaa lässyttää ja suuttuis kaiken päälle, niin se kulkis dösällä siitä päivästä eteenpäin ja olis ihan turha selittää haenkö töistä kotiin jne. Jos suuttuis ja olis menossa kaverilleen yöksi, niin sais jäädä sille tielle. Mulle olis ihan turha selitellä, että oli kaverin luona yötä.
Jos lupasit hakea klo 04 kun joraaminen ja dokaaminen loppuu, ihan ok. Itselle kävisi. Tosin lähden aina klo 02 ennen epätoivon tunteja.
Emme pysty kommentoimaan, kun emme tiedä suhteenne kokonaisuutta. Ilmeisesti tyttöystävä kokee sinut muutenkin sairaalloisen mustasukkaiseksi ja kontrolloivaksi kumppaniksi.