Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olin kiihkeä sosialisti ikävuosina 15-25v

Vierailija
26.01.2019 |

Nyt vihaan aatetta ylikaiken. Irtautumisprosessi oli vaikea. On vaikea tuomita lähes vuosikymmenen kestänyt elämänvaihe tai sen ideologia. Itselleen oli vaikea myöntää, että olinkin väärässä. Aluksi seurasi noin 5v poliittisesti neutraalijakso. En ollut vielä valmis tuomitsemaan omaa aatehistoriaa. Nyt on pitkään aika ja mieli ollut valmis siihenkin tilintekoon.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikös se vanha vitsi mene niin, että kommunismi (ja sosialismi) on vähän kuin akne, joka paranee ja menee pois kun kasvaa aikuiseksi.

Vierailija
2/3 |
26.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama juttu itsellä. Nuorempana en ajatellut, mistä ne "yhteiset" rahat tulevat, ja millaiselle yksilönvapauden polkemiselle koko aate perustuu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäkin erehdyin nuoruuden naiiviudessa äänestämään vihreitä. Olen tullut järkiini aikuistumisen ja elämän realiteettien konkretisoitumisen myötä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi yksi