Miten Räsänen neuvoisi lastaan, jos hänet raisk*ttaisiin? Linkki
Siis hän itse olisi vastaavassa tilanteessa synnyttänyt lapsen. Mutta miten neuvoisi tyttäriään.
Mitä luulette?
Mutta en vastusta hänen mielipiteitään , mietin vaan. Onhan se hienoa, että pitää syntymättömän puolta, mutta nää on oikeesti kamalan vaikeita asioita!
Kommentit (7)
Ai juu, tässä on vastaus
Onhan nämä hankalia asioita. Todennäköisesti Räsänen korostaisi mielenterveystyön tärkeyttä traumojen suhteen kuitenkin. Sillä kun on todettu olevan todella suuri apu raiskatuille, jotka ovat synnyttäneet.
T. KD-jäsen
Räsäselle on varmaan tärkeintä ettei tee aborttia. Muulla ei niin väliä.
Rasasella ei ole minkaanlaista kasitysta minkalaista olisi tulla raiskatuksi ja viela vahemman ymmarrysta minkalaista olisi elaa lapsen kanssa joka on saanut alkunsa niin vakivaltaisella tavalla. Mika trauma se on ihmiselle ja sitten olisi se muistutus siita. Jarjeton ehdotus!!
Mitähän tytär tästä kaikesta ajattelee?
Vierailija kirjoitti:
Mitähän tytär tästä kaikesta ajattelee?
Silloin, kun tytärten haastatteluja on lehdissä nähnyt, on kyllä tullut sellainen käsitys, että he ovat moraalisissa ja eettisissä kysymyksissä samoilla linjoilla äitinsä kanssa. En siis pitäisi mitenkään yllättävänä, jos Päivin tyttäret olisivat tästä asiasta samaa mieltä Päivin kanssa.
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/edc21476-4e69-4509-9e0c-9d78c037e… unohtui