Oletko joskus häiriköinyt jotain henkilöä?
Joko huonossa psyykkisessä voinnissa tai ihan vain tarkoituksella?
Kommentit (17)
En tietenkään, sehän olis ihan sairasta.
mälliturpa kirjoitti:
Joo, kyllä.
Miks?
Joskus vahingossa. Anteeksi. Hävettää.
Tarkoitan esim. viestittelyä tai muuta yhteydenottoa kiellosta huolimatta. Ap
Mieli tekis häiriköidä Vasemmistoliiton ja Vihreitten puolueen johtoa, mutta kun siitä jää kiinni, niin en ole uskaltanut
Vissiin kolmea äijää ja voi luoja että hävettää! En ole se järkevä minä kun ihastun. En ihastu enää ikinä!
En ole, joskin jos minä haluan viestitellä jollekulle, niin minuahan ei minkään sössöttävän vompatin kieltämiset liikuta. Mutta kyllä kaikki ovat aina kiltisti kuunnelleet, mitä minulla on sanottavaa. Ei tulisi mieleenkään käyttäytyä niin sekavasti, etteivät olisi. Minä päätän itse, keille viestin ja millä lailla, ei se toinen henkilö.
Olen häiriköinyt. Toisaalta, se toinen osapuoli ei missään vaiheessa kieltänyt ottamasta yhteyttä.
Vierailija kirjoitti:
Kostoksi
Mistä?
Se joka yrittää toista loukata tai tuhota esim. sairaalloisen kateuden vuoksi saa siitä ajallaan itselleen opetuksen.
Niin kai sitten olen, tosin se henkilökin oli past out the season.
Vierailija kirjoitti:
En ole. Mua on kyl häiritty.
Mutta kun sitä ei kysytty.
Olen omasta mielestäni, vaikka toinen osapuoli ei ole sanonut minusta häiriköityneensä. Olisin voinut jättää edes muutaman viestin lähettämättä suuressa ja epätoivoisessa lemmenhuumassani, ehkä.
Hävettää aivan tolkuttomasti vaikken edes ole yhtään pahaa sanaa sanonut, päin vastoin.
(Tähän sellainen kirkkaan punaiseksi punastunut hymppä).
Vierailija kirjoitti:
Vissiin kolmea äijää ja voi luoja että hävettää! En ole se järkevä minä kun ihastun. En ihastu enää ikinä!
Älä välitä kohtalotoveri, täällä toinen ihastumisesta järkensä menettänyt. Oon tullut samaan tulokseen, en ihastu enää ikinä.
En ole muuten ikinä häiriköinyt ketään pahoin aikein ja pahoin sanoin.
Joo, kyllä.