Huoh! Vatsaa vääntää ja huoltomies tulossa hetkenä minä hyvänsä
Jos menen vessaan, niin varmasti hän tulee samaan aikaan kun väännän järjetöntä torttua pönttöön.. Ja koko pieni yksiö haisee niin paskalta että hävettää!
Kommentit (6)
On se huoltomies haistellut pahempaakin. Muista että he rassaavat viemäreitä työkseen...
On muuten kamalaa kun odottelee juuri jotain huoltomiestä ja sitten ei uskalla mennä suihkuun tai vessaan jun se kuitenkin paukkaa sinne oven taakse sillä siunaamalla kun shampoot valuu silmille tai oot juuri päkistämässä maailmanluokan jöötiä pyttyyn. Siinähän kärvistelet ja odottelet, ja huoltomies tuleekin vasta iltapäivästä kun edellinen keikka venähti vähän pitkäksi.
Miten sitä ihminen onkin onnistunut niinkin luonnolliset asiat kuin peseytymisen ja ulostamisen kääntämään mielessään niin häpeällisiksi asioiksi, vaikka varmasti se huoltomieskin on aamulla suihkussa ja pöntöllä käynyt?
Eikö sulla ole vessan ovea? Ei se paskan haju leviä koko kämppään kun laitat vessan oven kiinni.
Mua hävettää aina, kun joku ei-niin-tuttu tulee mun kämppään, ja parhaassa tapauksessa molemmille kissoille iskee paskahätä juuri sen tunnin sisään. Juttele siinä sitten pokerinaamalla, kun kissa vääntää torttua silmien alla. Mulla on siis kaksio ja olkkariin ja keittiöön päin avoin eteinen, ja hiekkalaatikot eteisessä, koska kylppärissä hiekka sotkee niin pahoin ja sitä päätyisi lattiakaivoon. Kiva sanoa siinä, että sori käyn viemässä tämän kakan ulos, ettei se haise. Kahdesti.
Kerran oli astianpesukoneen asennus, ja toinen kissa kyykötti paskalla ja pelästyi jotakin kolahdusta kesken toimituksen. Pinkaisi äkkiä piiloon laatikolta ja viimeinen pökäle putosi lattialle laatikon viereen. :D
Tää vois niin olla mun kirjottama aloitus XD samaistun, ap!
N24