Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Rakastan näitä pimeitä, lämpimiä iltoja. Miksi hitossa?!

Vierailija
06.10.2018 |

Mies lasten kanssa kisareissusta. Tulin töistä, saunoin ja ajattelin parvekkeella viettää iltaa kynttilän valossa. Lasi valkoviiniä ja lököttelyä.

Eihän siinä sitten kauan mennyt, kun seinänaapuri ilmestyi parvekkelleen länkättämään puhelimessaan.

Kuulokkeiden kautta musiikkia, pääsen naapuri äänistä. Pah! Jonkin aikaa kuluu, niin äänet vaan kovenee, vaikka kuinka volyymia lisäisin. Kuulen väkisinkin kaiken.

"Rouva ei anna kakkoseen ja se on ihan sietämätöntä. Miksei sillä ämmällä ole seikkailumieltä ollenkaan?! V*ttu, mikä lehmä. No, töissä on mimmi jolta saa takapuolta. jnejnejne"

Tuota kesti hetken ja meni tunti, naapurissa taas huudetaan, paiskotaan ja heitellään jotain pitkin seiniä. Naisen ääni siellä pääasiassa huutaa.

Mitä hittoa?! Tämän piti olla rauhallinen ja hyvä alue. Tätä tämä rinnaikkaiselo on ollut huhtikuusta lähtien. Ei hetken rauhaa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä päin Suomea illat ovat muka vielä LÄMPIMIÄ?!

Puolivälissä Suomea ulkona n. 5 astetta ja sisällä sitä myöten varmaan 15...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla