Naapuri pyysi kahville
Minä ajattelin että mikäs siinä, kivahan sitä on tutustua naapuriin. Istuskeltiin ja juteltiin siinä samalla kun kahvi tippui, ihan mukavaa oli. Kaikki muuttui kun näin kahvinkeittimen olevan joku halpismalli. Sitten tuli kiire pois, keksin jotain että isäni piti tulla ihan juuri kylään ja juoksin äkkiä pois. Kyllä mä naamasta huomasin, että ei mennyt selitys läpi, mutta ei haittaa, ei ainakaan enää kutsuta juomaan surkeaa kahvia surkeasta keittimestä. Meillä ei käytetä muuta kuin Moccamasteria. Naapuri voi mennä itseensä.
Kommentit (8)
Öö no mulle ei tod kelpais siun kahveet, lol joku moccamaster. Meille tulee joka aamu kahvipavut helikopterilla suoraan Braziliasta, ja mukana Mr Koffe jauhamaan ne minulle - alasti.
Oliks se sellanen valkonen phillips harmaalla pääliskannella?
Mulla on sivettikissa kotona, saan aina tuoretta kopi luwak sumppia.
Kävin Starbucksista hakemassa 500 000 000 euroa maksavan kupillisen, eikä se edes ollut kovin hyvää...
Vierailija kirjoitti:
Kävin Starbucksista hakemassa 500 000 000 euroa maksavan kupillisen, eikä se edes ollut kovin hyvää...
Kannattaa seuraavaks sun ostaa tuota Diamond sumppia, se maksaa 1599650998866€ Voin luvata että ihan jäätävän hyvää tsufeeta. Kokeile ainakin. :)
Minun naapuriini muutti hiljattain joku moccamasteri.
0/5