Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Epillaattori ja karvankasvu

Vierailija
04.05.2006 |

Epillaattorin käytössä ohjeistetaan, että sillä saa " sileät sääret jopa kuukaudeksi" ! Tosi hassua että joka paikassa mainostetaan epillaattorin vähentävän ajan kanssa karvojen kasvua, vaikka se ei todellakaan pidä paikkaansa. Minulla on hyvin ohuet ja vaaleat säärikarvat, mutta ilmeisesti sitten jotenkin epänormaalin nopea karvojen kasvu, kun joudun kyllä vähintään kerran viikkoon ajelemaan!?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ajellut, syy ei taida olla tämä:



Kun epiloi karvoja, nehän eivät kasva samaan aikaan kaikki. Jos ostat epilaattorin, ja alat ajella karvoja, niin osa karvoista lyhenee=ovat hyvän mittaisia, mutta osa ei=ovat vielä liian lyhyitä epilaattorin " kynsiin" .

Sitten nämä " liian lyhyet" karvat tuntuvatkin ikävänä sänkenä muutaman päivän/viikon kuluttua.



Kuinka nopeasti karvasi kasvavat esim. höyläämisen jälkeen?

Itselläni sänki alkaa tuntua parin päivän kuluttua... En tosin juurikaan jaksa ajella sääriäni ja bikinirajaani kun kerran viikossa (siis ladyshavella...)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla