16v tytär söi kaikki mokkapalat!
Eihän tuo kohta mahdu housuihinsa. Älytön ahmatti.
Meillä muilla mahat kurnii tyhjänä ja tuo tyttö käy ähkyisenä paskalla.
Kommentit (7)
Jätä tyttö kuukaudeksi ruuatta, laihtuu ja oppii olemaan ihmisiksi.
Minä tiesin sen vatsallani jo ennakkoon.
Tässä on jo neljättä päivää vaivannut todella löysät ulosteet tai oikeastaan ehkäpä jo ripuli olisi oikea termi.
Outoa tässä on se, että aamuisin kun herään, niin pitää juosta vessaan ja suoli tyhjenee todella ärhäkästi - miltei kerralla. Aamuisin vessassa tarvitsee rampata noin 2-4 kertaa. Ja tämän ripuloinnin jälkeen joskus tulee melko heikko olo.
Kuitenkin kun suoli on jo ihan täysin tyhjä, niin pystyn kuitenkin syömään ja juomaan ihan normaalisti, eikä vatsa tunnu siihen reakoivan mitenkaan huonosti, mutta kuitenkin sitten päivän mittaan ei tarvitse käydä lainkaan vessassa, vaan sitten taas seuraavana aamuna ja kaikki sitten tyhjeneekin taas ripulina ulos.
Olisiko mitään konsteja miten tämän vaivan voisi saada jotenkin kuriin? Olisi melko kiusallista jos tämä vaiva ehtisi jatkua ensi viikkoon saakka, kun työtkin alkaisi silloin, enkä todellakaan haluaisi mahdollisesti myöhästyä ripulin takia tai sitten siellä töissä käyttää aikaana vessassa ramppailuun.
Syöttepä epäterveellisesti jos kerta ruokana oli mokkapaloja :o Taidatte kaikki olla 100+ painavia?
Vihje: Pujota mokkapala ongenkoukkuun ja viritä pitkä siima. Sitten ongenvavalla heilutat mokkapalaa punkeron silmien edessä. Kun puntsi lähtee seuraamaan mokkapalaa, saa samalla liikuntaa.
Tytölläsi on bulimia. Käy oksentamassa eikä kakkosella.
No ei ihme kun teillä ei ilmeisesti muuta ruokaa ole tarjolla.