Lue keskustelun säännöt.
YLE:"Suomalaisurheilijat joutuivat häirinnän kohteeksi opiskelijoiden EM-kisoissa – Liikuntaliitto raivoissaan, kattojärjestö kiistää vähättelyn"
24.07.2018 |
"Tapauksen selvittelystä on noussut kiistaa Opiskelijoiden Liikuntaliiton ja eurooppalaisen kattojärjestön kesken."
https://yle.fi/urheilu/3-10320731
Ei ole meetoo ehtinyt vielä etelän maihin näköjään.
Kommentit (2)
Parasta tässä on se että urheilijat ovat Venäjän Federaatiosta, mutta EIVÄT VENÄLÄISIÄ, vaan ne ovat muslimeita Dagistanista. Miksi yle valehtelee?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Muistan lukeneeneni joskus jotain blogia, jossa oli suomalaisteinityttöjen seikkailuja Helsinki Cupista ja siihen osallistuvista brassipojista. Sain sellaisen käsityksen, että ei ole välttämättä ihan helppoa olla brassipelaaja Suomessa, kun kiimaiset teinitytöt ahdistelee. Näköjään ihan lehteen asti pääsi:
https://www.is.fi/urheilu/art-2000000208590.html
Ei tosiaan tietoakaan meetoosta noihin aikoihin.