Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

***LOKAMAATUSKAT lauantaihin***

29.04.2006 |

Ekaksi ONNEA Marille synttäripäivänä! Ja muille synttärisankareille! Kohta alkaa jo 7 kk olemaan kiintiössä näillä pienokaisillamme.



Olipa kerrassaan mukavaa eilen shoppailla yksin, käydä leffassa (Walk the line, hyvä) ja sushilla vielä leffan jälkeen kaverin kanssa. Tosi kiva piiiiiitkästä aikaa.



Tässä tällainen pikainen aamupinoutuminen vain, täytyy lähteä käymään labrassa ja sitten ruokakauppaan ja iltapäivällä olisi yhdet 1v-synttärit joissa käydään.



NASSElle vielä: me tehtiin myös maito-velli-blandis ja poika joi sitä ihan maitotutista. Nyt ei ole velliä aikoihin maisteltu. Kerran taidettiin maistattaa velliä ja siitä vellitutista...ei ollut suksee muistaakseni.



Aurinkoista päivää kaikille vappua odotellessa!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tais tyty tietää tänä aamuna et on lauantai, ja sinisen talon nalle tulee telkusta, piti hyvissä ajoissa herätä sitä kattoo. Vaikka pommi räjähtäis vieressä ni ei varmaa reagois, koitin välillä " häiritä" ...



MARILLE PAAAAALJON ONNEA HALAUSTEN KERA!!!!!!!!!!!!!

Ja tietenkin muille syntsä sankareille!!!!



Nyt lähren aamulenkin heittää, ah niin ihanaiseen aurikoiseen aamuun!!!!



Päivän jatkoja..



-eekkis-

Vierailija
2/5 |
29.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

VOI KIITOS PALJON onnitteluista! :D



Meilläkin kateltiin tänään sinisen talon nallea ja tykättiin. :)



Käytiin justiin Dinan kanssa kärrylenkillä Plantagenissa, Dina sai tuuliviirin vaunuihin. :)



VELLEISTÄ: Meillä syödään ihan puuroa aamuin illoin. Illalla teen siitä vähän löysempää mutta kuitenkin lusikalla syötävää. Kiinteiden alotuksen aikaan annoin tuttipullosta vellitutilla perunaporkkana velliä ja hyvin uppos.



VAUVAKUUMEESTA: Kyllähän se välillä nostelee päätään mutta vielä ei ole sen aika. Kyllä mä haluun nauttia tästä yhdestä nyt täysin siemauksin ja käydä töissäkin tossa välissä, sitten voidaan alkaa harkitsemaan jos vielä siltä tuntuu.



Jee, Dina saa tänään vihdoin aurinkolasit, ei tartte enää siristellä simmuja tuolla auringossa. Iskänsä on just ostoksilla, saas nähä mimmoset tuo... :)



Mummia tässä aletaan kohta oottelemaan ja kait sitä pitäis alkaa väsää " vappulounastakin" , huomenna saattaa olla vähän hiljasempaa ton kokkailun suhteen... ;) Aattelin laittaa ihan vaan tacoja ja salaattia niin huomenna voi sitten napostella maissilastujen kanssa loput sörsselit mitä jää.



Tammisto hiljenee nyt tältä erää, katsotaan jaksaako huomenna avata edes konetta.. Mutta jos ei, niin OIKEIN HAUSKAA JA MUKAVAA VAPPUA KAIKILLE MAATUSKOILLE!



Toivottaa: Mari & Dina

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pikaisesti palautan maatuskat " eturiviin" . Syömis hommiin pitää rientää... palajan kotvan kuluttua..



-eekkis-

Vierailija
4/5 |
29.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kovin on hiljaista meidän pinossa, onkos kaikki jo vapun riennoilla?!



Tähän päivään on riittänyt ohjelmaa, nyt vasta ehtii ruokaa ruveta tekemään. Asunto on myös siivottu...hassua kun juhlia varten siivoaa ja hetimiten juhlien jälkeen täytyy taas siivota.



Poju sai tänään ilmapallon ja sitä mielenkiintoisena ihmettelee, myös Teletappeja on hän tänään hetken katsonut, heh. Sain veljeltä heidän lasten videot kun ovat jo kasvaneet siitä iästä pois.



No mitäs tässä yksinään sen enempää turisemaan...no kävihän tässä tänään muutama linjoilla kuitenkin...ja Eekkis tuossa juuri.



Oikein hauskaa vappua kaikille!

Vierailija
5/5 |
29.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vielä ei olla täälläpäin vapputunnelmissa, joten kerkiipi pinoutuakkin..



MUTTA MISSÄ MAATUSKAT LUURAA!!!!!!!!!!!!!!!!!! KOP KOP... TULKEEHAN ILMOTTAUTUMAAN...



No onhan pinoa pitänyt Mari, Romi ja minä pystyssä...



Vitsi kun tuo tytyn hammas tulis jo kunnolla näkyviin, puhjennut on mutta pikkiriikkisen verran vasta tullut ulos.. No kaikki aikanaan...



Juu, enpä viitti yssinään jutustella, joten vetäydyn kattoo sitä kolmosen sarjaa..



Yötä tummaa ja kultsun kuvia... Huomiseen...



-eekkis ja annimanni-