Musta on ihanaa, kun ihmiset tuijottaa mun vauvamahaa :D
Nyt sitä onkin ihana esitellä kun ei oo takkiakaan tarvinnu ulkona ;)
Terkuin rv 32
Kommentit (16)
Eihän raskaana oleva nainen mikään harvinainen näky ole, vai?
Eikä mahaa juurikaan edes näy vielä, rv15 :(
monet ihmiset silmäilevät mahaa, eikä sitä voi olla huomaamatta. " Tuijottaminen" lienee tässä vain humoristinen yli-ilmaisu. Älkää olko tosikoita!
3
Ei, katsos, kaikki vauvamahat ole suinkaan söpöjä...
En voi sille mitään. Vaikka niitä on joka paikassa.
Olen hoikka, maha juuri sopivan kokoinen ja täydellisen pyöreä pallo :) Olen aivan rakastunut mahaani ja eritoten sen sisältöön :)))
ap
Vierailija:
Olen hoikka, maha juuri sopivan kokoinen ja täydellisen pyöreä pallo :) Olen aivan rakastunut mahaani ja eritoten sen sisältöön :)))ap
Munkin ekassa raskaudessa kaikki katsoi ihaillen mun ihanaa masua, nyt toista odottaessani kukaan ei huomaa koko mahaa, vaikka on ihan yhtä suuri. Mistäköhän nuo vastaantulijat tietää eron? =)
kaikkien vastaantulevien vauvamahoja, oikein tuijotan! Kamala vauvakuume, mutta ei vielä oo omaa mahaa saanu kasvatettua! :)
Miksi olette noin kielteisiä? Kade???
että ajatuksena on " Aargh! Kuinka isoksi ihminen voi venyä! Toihan räjähtää!" ja kun kuulevat, että raskautta olisi vielä kolme kuukautta jäljellä, niin johan kauhistuttaa...
viela edessa. mahdollisesti vaikea synnytys ja vaikea vauva aika. en todellakaan toivo kellekaan pahaa ja vaikeaa, mutta oma suhtautuminen mahoihin on hurjasti muuttunut.
Kyllä tuijotusta tulee, se ei ole epämiellyttävää mutten mä siitä mitään orkkujakaan saa =) Ehkä ne katsoo siksi kun olen aika nuori, tai jos ne itsekin odottaa tai haluaisi lapsen.
vaikeaa ja vei monta vuotta.
Mä myös katselen toisten vauvamahoja haikeana ja vähän kateellisena. Olen tosi onnellinen niiden raskaana olevien puolesta kun saavat pienen ihmisen!
Mullakin on jo ihan ikävä tuota olotilaa. Realismi vaan estää rupeamasta heti uuteen yritykseen (1. lapsi nyt 11kk).