Jos avaruusoliot olisivat tuoneet Maahan jonkin avaruusoliolajin
Niin mikä koko maapallon historian eläinlajeistamme todennäköisimmin olisi tuo avaruusolioiden tuoma laji?
Kommentit (6)
Luulen, että ihmiseen on sekoittunut avaruusoliota.
Veikkaan muurahaista. Siis miten hemmetissä muuten semmoinen minimaalinen pikkuotus osaa toimia isona joukkona koordinoidusti, jakaa työtehtävät, rakentaa isoja rakennelmia jne.
Vierailija kirjoitti:
Luulen, että ihmiseen on sekoittunut avaruusoliota.
Voi olla. Maan lajeja erottaa se, etteivät ne voi lisääntyä keskenään, mutta kuka tietää jos on avaruusolioita, joita evoluutio on muokannut sellaisiksi, että ne voivat lisääntyä eri lajien kanssa. Sehän olisi geenien jatkumisen kannalta hyödyllinen ominaisuus.
Tai ehkäpä niillä on loismainen kyky yhdistyä johonkin eliöön niin, että ne muuttavat kyseisen eliön geenejä.
Homo Sapiens.
Muistakaa ns. "Puuttuva linkki" ihmisen kehityksessä.
Joko jo jokin sukupuuttoon kuollut laji, jolle Maan olosuhteet olivat liikaa, tai sitten jokin jokapaikan selviytyjä. Karhukainen?