Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sijaisen mahdollisuudet aikuiskoulutustukeen?

studytime
06.06.2018 |

Hei! Tietääkö kukaan onko määräaikaisella sijaisella mitään mahdollisuuksia saada aikuiskoulutustukea opintovapaalla? Opintovapaan ehdot täyttyy, mutta ei ole vakipaikkaa ja pitäis saada opintoja tehtyä on intensiivisemmin.. Voiko työantajan kanssa sopia mitään nollatunti-sopimusta tms?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.06.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ööh.... Kai se mahdollista on, mutta vain siksi ajaksi, kun työsoppari on voimassa. En kyllä oikein käsitä sinua. Olet sijaisena ja sinut on otettu sijaiseksi, koska työnantaja tarvitsee työpanoksesi. Nyt mietit, miten pääsisit opintovapaalle siitä...? Eikö järkevämpää ole opiskella ansiosidonnaisella eli työttömänä ollessa.

Vai oletko näitä ihmisiä, jotka kesätöissä kysyy ensimmäisenä palkatonta vapaata saadakseen pitää kesälomaa?

Vierailija
2/2 |
06.06.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ollut vuoden sijaisuudessa ja päässyt opiskelemaan yliopistoon.. nyt olen opiskellut puolikkaalla työajalla, mutta haluaisin jäädä kokoaikaiseksi opiskelijaksi kun kurssit niin työllistäviä. Pelkällä opintotuella en pärjää.. ja ansiosidonnaisella ei saa opiskella tutkinto-opiskelijana..avoimessa kyllä.. että kyllä tässä on kuule yritetty ja selvitetty!! T: ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi kuusi