LIDL
Kyllä voi ihmiselle tulla hyvä mieli kun kauppalasku on edes joskus pieni😀
Kävin Lidlissä hakemassa päivän tarpeita:
-3 litraa maitoa
-2 litraa mehua
-3 vanukasta
-terttu banaaneja
-nakkipaketti
-purkki kermaa
-pussi makaronia
-leivinpaperiarkki
-"fairy" eli feikki semmoinen
-1täytelaku.
-2 muovipussia
Siis nämä makso 8.60e
Ja ei, ei tartte paasata että nakkikastike ja laku on epäterveellistä, tai että kuka ostaa ja blaablaa.
Kiitos Lidlille, jossain K-kaupassa ois varmaa menny parikymppiä.
Kommentit (65)
Tuon hintasta ruuan pitäisi olla...
Kaikki K:t ja S:t ihan ylihintasia.
Vierailija kirjoitti:
I love Lidl. Ja odotan että Aldi saapuisi kilpailemaan hinnoilla. Silloin nuo maksaisivat 5,40.
Jos Aldi tulee niin laatu tippuu.
Prismasta oisit saanu halvemmalla.
Käväisin äsken Lidlissä ja huomasin, että kilo spagettia maksaa 0,34e. Siis vielä halvempaa kuin superhalpa sarvimakaroni (n. 0,5e/kg).
Ei ole kallista, ei.
Lidl ei ole täydellinen, mutta kuitenkin paras.
Mitä pakattuja ruisleipiä Lidlistä löytyy..
Kiitos jos joku jaksaa vastata?
Jonkun ruispalan tiedän se surkee..
Lidlin valkosipulirouhe (purkki): sisältönä vain valkosipulia!
<3 <3
Vierailija kirjoitti:
Mitä pakattuja ruisleipiä Lidlistä löytyy..
Kiitos jos joku jaksaa vastata?
Jonkun ruispalan tiedän se surkee..
Jos Retkievästä tarkoitat, niin todellakaan ei ole surkea.
Ei ole varaa käydä enää lidlissä. Ostan vain Ääsmarketin ilta-alesta -60% ruokani.
Ei ole kallista. Ihmiset eivät vain viitsi valmistaa mitään itse, vaikka kaikkea on tarjolla.
oululainen, jälkiuunileipä Lidlistä
Vierailija kirjoitti:
Mitä pakattuja ruisleipiä Lidlistä löytyy..
Kiitos jos joku jaksaa vastata?
Jonkun ruispalan tiedän se surkee..
Puikula, ei ole rypsiä eikä rapsia joka on aika harvinaista. Ei edes palmuöljyä tai soijaa jota noin muuten tungetaan vähän kaikkeen.
Mielestäni Retkieväs ei ole hääppöinen, mutta hinta/laatusuhde on huippu. Paikallisleipomon ruislimpun kilohinta viereisessä kaupassa lonkalta vetäistynä n. nelinkertainen. Vastikään tuli mieliteko saada karjalanpiirakoita. Kävin Prismassa, jossa ne maksoivat 10 kpl pussissa 6€. Jätin ostamatta ja marssin Lidliin, josta sain paistopisteestä piirakat hintaan 30cnt kappale, eli puoleen hintaan, vaikka ne myytiin yksittäin. Yhtään liiottelematta kihisin raivosta, tuohan on lähes rosmoamista.
Kiva kun ei oo Lidliä lähimaillakaan.
Vierailija kirjoitti:
Mielestäni Retkieväs ei ole hääppöinen, mutta hinta/laatusuhde on huippu. Paikallisleipomon ruislimpun kilohinta viereisessä kaupassa lonkalta vetäistynä n. nelinkertainen. Vastikään tuli mieliteko saada karjalanpiirakoita. Kävin Prismassa, jossa ne maksoivat 10 kpl pussissa 6€. Jätin ostamatta ja marssin Lidliin, josta sain paistopisteestä piirakat hintaan 30cnt kappale, eli puoleen hintaan, vaikka ne myytiin yksittäin. Yhtään liiottelematta kihisin raivosta, tuohan on lähes rosmoamista.
Yritit ostaa Fazerin valmiiksi pakattuja karjalanpiirakoita. Prisman paistopisteen riisipiirakka maksaa 25 senttiä/kpl.
I love Lidl. Ja odotan että Aldi saapuisi kilpailemaan hinnoilla. Silloin nuo maksaisivat 5,40.