Voisitko seurustella kanssani näiden tietojen perusteella?
Jos oletetaan, että olisin sopivaa ikäluokkaa ja sukupuolta kumppaniksesi.
- Siniset silmät, pitkät brunet hiukset
- 168 cm / 59 kg
- Kasvissyöjä
- Urheilullinen
- Luova, hieman runollinen
- Useita eri harrastuksia
- Empaattinen ja hyvä kuuntelija
- Vähän arka ja aluksi varautunut
- Puolustava ja lojaali
- Suvaitsevainen, mutta ei naiivi
- Rauhallinen pohdiskelija, hieman filosofinenkin
- Introvertti
- Ateismiin taipuvainen agnostikko
- Huono riitelijä, sulkeutuu helposti
- Herkkä
- Mt-ongelmista kärsinyt ja edelleen toipuva
- Hellyydenkipeä
- Eläin- ja lapsirakas
Voitte halutessanne kertoa myös, mitkä ominaisuudet olisivat plussia ja mitkä miinuksia.
Kommentit (19)
Olet ilmeisesti nainen. Olen itsekin, mutta jos olisin mies, olisit aivan ihana kumppani. Todellakin seurustelisin mielelläni kanssasi.
Oletko nainen? Sitten tökkää siihen, koska olen hetero. Jos olet mies, niin muuten kuulostat oikein hyvältä paketilta, mutta kun mua ei kiinnosta seurustelu, ja taitaisin olla sulle turhan vanha - viiskymppinen =D
Kuulostaisit noiden perusteella unelmakumppanilta (jos olet nainen), jos et kuitenkaan ole kahden kesken mikä hissukka vaan tempperamenttinen löytyy. Jos vielä varustettu hyvällä (mustalla) huumorilla ja hyvällä musiikkimaulla, nii avot!
N33
Olet liian samanlainen kuin minä, joten en usko että meillä synkkaisi. Lisäksi olet hoikempi ja se harmittaisi minua. Eläinrakkaus on plussaa, lapsirakkaus ei, itse en halua lapsia. Kasvissyönnistäsi voisi tulla käytännön ongelmia.
En, halusin ja sain uskovaisen puolison :) Muuten aika ok. (paitsi mies voisi olla hieman pidempi ja painavampi ja omani onkin)
Olen joo naispuolinen, mutta tosiaan sen verran nuori (alaikäinen), että tiedän melko varmasti kaikilla tökkäävän ihan viimeistään siihen. Ja no, en välttämättä muutenkaan kaipaa parisuhdetta juuri nyt, kunhan mielenkiinnosta kyselin. Mutta siis kiitos kaikille vastauksista <3
Ap
Voisin muuten, mutta ateismiin taipuvainen agnostikko? Päätä nyt uskotko Jumalaan vai et usko. Etkö uskalla päättää oikeasti? Tunnet sydämmessä tunteen mitäs jos kuitenkin? Miten on?
Jesus Wants You! kirjoitti:
Voisin muuten, mutta ateismiin taipuvainen agnostikko? Päätä nyt uskotko Jumalaan vai et usko. Etkö uskalla päättää oikeasti? Tunnet sydämmessä tunteen mitäs jos kuitenkin? Miten on?
Enpäs päätä, koska nähdäkseni asiaa ei voida varmaksi tietää, vaikka itse pidänkin jumalan/jumalien olemassaola epätodennäköisempänä vaihtoehtona kuin sitä, ettei niitä ole
Miehenä ehkä kiinnostuisin.
Naisena en, koska mt-ongelmat voivat vaikeuttaa elämää.
En. Minua reippaasti lyhyempi ja painon perusteella liian siro. Pitkä tukka on myös ällö.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Jättäisin väliin.
Miksi? ei ap
Helpompaa olisi hankkia kultainennoutaja mielistelemään.
Vierailija kirjoitti:
Eläinrakkaus on plussaa, lapsirakkaus ei, itse en halua lapsia.
Lapsirakas voi olla, vaikkei itse haluaisi lapsia. Jos et ymmärrä tätä, taidat olla itse vielä lapsi.
ohis
Olisit aika lyhyt mieheksi. Mielummin ottaisin itseäni pidemmän miehen. Muutoin kuulostaa ihan hyvältä, olet melko samanlainen kuin itsekin.