Olen ihastunut näyttelijään, joka oli n. 17-vuotias kyseisessä elokuvassa. Olenko siis nyt joku pervo?
Elokuva on The Lost Boys(1987). Olen nainen ja hävettää.😑
Kommentit (20)
Olin minäkin aikoinani, tosin olin itsekin silloin 17... saa kai nuoruuttaan sentään muistella?
Ihastuin minäkin kerran leffan nuoreen mieheen, kunnes kävi ilmi että hän olikin 14. Luulin että oli edes 17.
En tiennyt että ihastumiselle on joku ikäraja.
Nuoret ovat söpöjä ja viehättäviä. Ei se riipu katsojan iästä. Pikemminkin päin vastoin!
Koska olet nainen ja hän poika, se on söpöä ja romanttista.
Toisin päin se olisi iljettävää pedofiliaa.
Miten joku voi ihastua noin nuoreen?
Ne on semmosia hinteliä, pikkupojan näköisiä. Yhhhh :X
Jaa edesmenneeseen Corey Haimiin vai Corey Feldmaniin?
No jos tunnet seksuaalista vetoa 17-vuotiaaseen, niin juu, kyllähän se on pervoa. Tuon ikäiset ovat vielä ihan kakaran oloisia. Mutta ihastumista on monenlaista. Joku voi olla vain karismaattinen ja hurmaava tyyppi, ja siihen "ihastumiseen" ei välttämättä liity yhtään mitään seksuaalista.
Joo, mutta en ole koskaan ollut ihastunut niin nuoreen. Tottakai hän oli hyvin viehättävä elokuvassa, mutta tunnen itseni jotenkin likaiseksi.
Kyllä teillä on ongelmat. Miehelle vastaavassa tilanteessa ei tulisi mieleenkään pitää itseään pervona.
Jos vanhassa leffassa joku on vaikka 17-vuotias, niin kuvittelen itseni siihen aikakauteen ja maailmaan myös 17-vuotiaaksi. Ajattelen, että teini-ikäisinä olisimme olleet söpö pari :D tuokin leffa kuvattu 1987, joten nykyään näyttelijä lähenee jo viittäkymppiä.
Vierailija kirjoitti:
No jos tunnet seksuaalista vetoa 17-vuotiaaseen, niin juu, kyllähän se on pervoa. Tuon ikäiset ovat vielä ihan kakaran oloisia. Mutta ihastumista on monenlaista. Joku voi olla vain karismaattinen ja hurmaava tyyppi, ja siihen "ihastumiseen" ei välttämättä liity yhtään mitään seksuaalista.
Ja vaikka liittyiskin niin sitä ei tarvitse hävetä. Ikä pitää tietysti ottaa huomioon ja ala-ikäisille ei mitään mennä ehdottelemaan. Kun pitää sen korvien välissä niin missä ongelma?
Vierailija kirjoitti:
Jaa edesmenneeseen Corey Haimiin vai Corey Feldmaniin?
Ei kumpaankaan, vaan siihen tummatukkaiseen toiseen vampyyrimetsästäjä veljekseen. (Jamison Newlander).
Ap.
Et ole mielestäni mikään pervo. Ihastumisillehan ei voi oikein mitään.
Kuka niistä? .D Kaikki kundit ovat mielestäni edelleen hiton hottiksia, vaikka olen jo 40v ! Ja Lost boys on siis ollut lempileffani 16-vuotiaasta.
Miulla on David-tatuointi. ja olen 36v.
Olet pervo. Koeta nyt elää asian kanssa.