Ja suurin murhe on koirankarvankaan kun samaan aikaan...
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005644444.html
Ihmiset ovat idiootteja.
Kaksinaismoralismi kukoistaa.
Itsekin löysin lumen alta paljastuneen huumeruiskun jalkakäytävän varrelta. Ja muuta roskaa jota on aivan helvetisti joka paikassa ja kaikkialla.
Kommentit (4)
Kyllä ne pullot ja tölkit jaksetaan kantaa täysinä kaikkialle mutta tyhjinä ei.
Lasi ja alumiini kun eivät maadu. Ei maadu huumeruiskutkaan. Eivätkä tupakantumpit. Tai muukaan roska, esim. muovi.
Eilen oli rikottu lasi jalkakäytävällä, koko käytävän leveydeltä lasia, ei ole kivaa viedä koiraa eläinlääkäriin ja maksaa siitä ilosta kun joku älykääpiö ei osaa kierrättää ja lasi pitää särkeä luontoon - koska on olevinaan kova tyttö / poika.
Onpa jonkun pyöräilijän puhkoa renkaansa niihin tai lapsen juoksevan sirpaleisiin. Paskan saa pestyä pois helpommin kun lasia kerätä kengistä, koiran tassuista nyppiä pois ja odottaa haavojen parantumista tai vaihtaa renkaat pyörään yhtenään.
Kyllä kakasta valittajat ovat yksinkertaisia ja veikkaanpa heidän olevan itse pahimpia sottapyttyroskaajia
Ihmiset tuhoavat tämän pallon nopeammin pelkällä itsekkyydellään kuin yksikään koira kakkaläjällään.
Mikä siinä on niin vaikeeta laittaa ne roskat roskikseen? Ja viedä tyhjät pullot ja tölkit kauppaan?
Parhaimmillaan olen jo pelkästään grillauspaikalta kerännyt 20€ edestä tyhjiä pulloja ja tölkkejä ohi lenkkeilessäni.
Mä alkaisin tykittää lantaa ohi menevien autojen päälle.
Suomessahan paskasta ei tykätä mutta roskaamisesta kyllä ;)
Se että ihmiset eivät halua koiran kakkoja pitkin jalkakäytäviä ei poissulje sitä, että he eivät sinne halua myöskään roskia yms. Opetelkaa laittamaan roskat roskiin ja opettakaa koiranne kakkimaan sinne pientareelle/ojaan ja jos se ei ole mahdollista, niin kerätkää ne sontaläjät. Tämä on niiiin yksinkertaista, mutta vissiin niiiin yksinkertaista sakkia tätä maata tallaa että ei mene perille tämä ei.