Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ensi viikolla Jari sitten lavalla

Ei vielä pohjalla
06.04.2018 |

Katsoin muutaman videon YouTubesta ihmisistä, jotka käyttävät nimenomaan tätä samaa huumetta, mitä Jarikin nauttii. Iho paiseilla, hampaat mädäntyneet suuhun, naama vääntynyt kamalaan irvistykseen. Ja sekasin kuin käkikello. En ole aikaisemmin tiennyt, nähnyt, osannut hakea tietoa tästä Jarin käyttämästä huumeesta. Kamalaa katsottavaa kyllä oli.
JOS Jari vaikkapa olisikin nyt hakeutunut vieroitukseen, niin varmaan on kovat vierotusoireet päällä näinä päivinä. Tuupataanko vierotuksessa lääkkeitä ? En tiedä, mutta luulisin, että kyllä. Ja ensi viikolla pitäisi olla iskussa kun keikat alkavat.
Kuinkakohan klaaraa tilanteen ? Tuleeko itkeskelemään ja pyytelemään anteeksi sinne lavalle vai mitä tässä nyt tapahtuu ? Lähdetään kaikki pällistelemään ja ihmettelemään tätä(kin) tapausta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jari sanoi jo, ettei ole aikeissa lopettaa. Ei vain saa kiksejä enää päiväannoksestaan. Voi siis olla, että jopa lisää annosta. 

Vierailija
2/3 |
06.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kovien huumeiden käyttäjille käy helposti niin että jos käyttää jatkuvasti, niin kiksejä ei enää saa, mutta on pakko käyttää, ettei ole kamalia viekkareita.

Jos joku pystyy käyttämään niin että pitää jatkuvasti taukoja käytössä, niin silloin voi saada aina kiksejä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kovien huumeiden käyttäjille käy helposti niin että jos käyttää jatkuvasti, niin kiksejä ei enää saa, mutta on pakko käyttää, ettei ole kamalia viekkareita.

Jos joku pystyy käyttämään niin, että pitää jatkuvasti taukoja käytössä, niin silloin voi saada aina kiksejä.

Kun siinä vierellä käytetään, niin varmaan vaikea olla käyttämättä/ pitää taukoa. Vai katsooko taas kalenterista, että nyt ei keikka, voi käyttää. Niinhän hän on menetellyt alkoholinkin kanssa. Taitaa vaan olla eriluokan aine nyt kyseessä, kuin alkoholi.

Hänen pitää olla AINA koukussa johonkin aineeseen, niin hän itse ilmaisi asian tv:ssä.

Ei kyllä hyvältä vaikuta. Mutta tehköön ihan vapaasti elämälleen mitä haluaa. Minä en rahoita hänen käyttöään kylläkään.