Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi jotkut naiset katselee sohvallaan laiskoja kaljamahaisia miehiä?

Vierailija
30.03.2018 |

Nainen käy töissä ja hoitaa kodin ja lapset ja mies vaan makaa sohvalla, kanavasurffailee ja juo kaljaa. Ja jos nainen huomauttaa tästä, mies painelee baariin. Tällaisia pariskuntia on tuttavapiirissä useampia ja vanhemmillani myös tällainen parisuhde.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
30.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heiltä on joskus viety itsearvostus ja eivät usko ansaitsevansa parempaa. Näitä on Suomi pullollaan.

Vierailija
2/7 |
30.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

jhaluaisin itselleni tuollaisen naisen. olen allerginimnen eläimille.

t: vanhapoika

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
30.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kai vähän velvollisuudentunnosta, kun tää peruna on sukua lapsille.

Vierailija
4/7 |
30.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanopa muuta. Lisäksi sohva on likainen ja kulahtanut, mutta sitäkään ei saa vaihtaa.

Vierailija
5/7 |
30.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oma mieheni käy töissä ja salilla. Rahaa hänellä menee urheiluvaatteisiin ja kuntoiluvälineisiin ja vapaa-aikaa menee salilla ja lenkillä, mutta hän viettää aikaa lapsen kanssa ja vie lasta retkeilemään, pyöräilemään jne. ja liikumme ja harrastamme koko perhe. Olutta juo kerran viikossa.

Omasta lapsuudestani muistan, että isä ei koskaan ollut mukana missään. Ei retkillä, ei huvipuistossa, ei edes reissuissa. Olimme äidin ja veljen kanssa enimmäkseen kolmisteen. Isä vain makasi sohvalla. En ymmärrä miten äiti jaksaa edelleen tällaista katsella! Äidillä on omat harrastukset ja oma elämä.

Vähemmän rahaa hänellä menisi, jos hankkisi sinne sohvalle vaikka koristetyynyn, johon on painettu isän kuva.

Ei voida kyläillä vanhempieni luona, kun hävettää isäni. Veljeni kyläilee siellä kyllä vaimonsa ja lastensa kanssa, mutta itse en kehtaa. Äiti tulee aina meille, kun haluaa nähdä lastani.

Olen joskus yrittänyt kysellä syitä isäni käytökseen. Äitini sanoi ensin, että isä on aina ollut sellainen. Sitten totesi, että isä muuttui kun pikkuveljeni syntyi.

Ap

Vierailija
6/7 |
30.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nainen on kerrankin saanut omantasoisensa miehen. Näitä lisää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
30.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin ja lapsena häpesin aina isääni. En halunnut ketään meille ja jos joku kaveri tulikin meille, välttelin olohuonetta. No välttelin muutenkin. Joskus isä jotain örisi ohimennen jos kuljimme olkkarin ohi.

Isovanhemmat eivät käyneet meillä koskaan. Paitsi kerran mummi tuli hakemaan meitä. Osoitti sohvaa ja kysyi: ”Eikö ois aika jo pistää toi vaihtoon?”. En tiedä tarkoittiko isääni, vai sohvaa.

Ap