Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Oman lapsen hautaaminen

Vierailija
20.04.2006 |

Selviääköhän siitä koskaan?

Itku meinaa tulla Elstelän puolesta. =(

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja ovat kuitenkin yhä edelleen tervejärkisten kirjoissa. Ihminen kestää loppujen lopuksi suunnattoman raskaitakin asioita.



Eihän siitä yli pääse varmaan koskaan, mutta useimmat löytävät voimavarat jatkaa elämää kuitenkin. Onneksi nykyaikana on kuitenkin terapiaa yms. tarjolla, ennen vanhaan ei ollut tarjolla ulkopuolista apua.

Vierailija
2/3 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta surun kanssa oppii kait elämään pikkuhiljaa. omat vanhempani menettivät esikoisensa 5 vuotiaana, ja ovat he ihan normaaleja ihmisiä. mutta kyllä se suru, varsinkin äidissäni, vieläkin ajoittain näkyy. ei hän varsinaisesti itke enää, mutta jotenkin sen vaistoaa vieläkin. ja aikaa kulunut 35v.



sitähän sanotaan, että esikoisen menetys on se pahin, en sitten tiedä onko niin. itse en osaa edes kuvitella sitä tuskaa..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri löysin kuolleen lapsemme kuvia. Lapsi on kuollut kuusi vuotta sitten. Silloin itkin. Muuten elän arkipäivää aivan normaalisti. Joskus kysyn, miksi se lapsi ei saanut elää, mutta siihen kysymykseen ei taida löytyä vastausta.