Mitä yh-isät hakevat nettideiteiltä? Etenkin, kun ovat
täysin yh, eikä tukiverkkoja lähellä. Miten olisi aikaa tutustua naisiin? Ei kai lapset voi olla siinä tapailuissa mukana?
Kommentit (4)
Yhdestä kokemus.Ja parissa kuukaudessa osoittautui että toivoi vain lastenhoitajaa,pyykkääjää,kokkia ja lapsiarjen jakajaa muiltakin osin.Ei deitattu kahdestaan,aina oli lapset mukana.näin lopulta enemmän hänen lapsia kuin itse miestä.Lapsissa ei ollut vikaa mutta en minä siihen lähtenyt kun kuvio selvisi.
Hankala kuvio, jossa tapaamiset onnistuvat harvoin, jos silloinkaan.
Vierailija kirjoitti:
täysin yh, eikä tukiverkkoja lähellä. Miten olisi aikaa tutustua naisiin? Ei kai lapset voi olla siinä tapailuissa mukana?
No missähän ne lapset sitten olisivat, jos ei hoitoapuja ole?
Tutustuin yh-isään, jolla teinitytär. Viettävät kaikki vapaat yhdessä, samoin lomat matkaillen. Illat menee kuskaten harrastuksiin tai kavereitten luo tytärtä eli kovin on aikataulutettua elämä. Tyttö myös saa isän tekemään asioita tahtonsa mukaan. Pidän tuota ihailtavana ja isä-tytär-suhde antaa varmasti hyvät eväät elämälle. Omaa vapaata isällä ei ole koskaan ollut ja ei ole halunnutkaan.
Mies vaikutti miellyttävältä, olisin voinut ihastua luonteeseen ja elämän asenteeseen. Aiheet kuitenkin pyörivät tytön ympärillä mielestäni liikaa ja sijaa ei jäänyt muulle.
En halunnut sotkea tuota kuviota ja toisaalta odotan suhteelta omistautumista sillekin. Lapset ovat aina ykkösenä, mutta aikuisten suhde tarvitsee tilansa myös.