Maria Nordin
Miksi antaa Reinon lukuisat pettämiset anteeksi eikä pelkää tauteja?
Kommentit (15)
Mistä sä tiedät missä tautitesteissä se on käynyt tai jättänyt käymättä.. hohhoijaa
Sillä on hyvä itsetunto eikä elä vain miehen kautta. Kannattaa opiskella oma ammatti.
Ihanan edistyksellinen ja boheemi. On vähän varakkaammista piireistä, missä eivät päde keskiluokkaiset toisia ihmisiä kyttäävät arvot. Ihailen häntä!
Mikä tarve työntää nokkaa muiden asioihin?
Siis eikös tämän viimeisimmän jälkeen juurikin ole selvää että vakka on kantensa valinnut? Siis yökyläilyn, jossa selvisi että Maria lähtenyt panemaan vaikka Reino naimisissa. Ja vaikkei silloin olisikaan tiennyt, niin aloitti suhteen ja perusti perheen limanuljaskan kanssa ja itse ollut osa petosta jo silloin. Kait nyt normaali ihminen tietää että jos suhde pettämisellä alkaa, siihen se myös päättyy. Paitsi heillä, kun ei ole paljon vara Marialla valittaa. Joten jatkaa himmenevässä valokeilassa paistattelua mielellään. Ei tuollaiset arvot omaava nainenkaan varmaan kovin haluttua markkinoilla ole, jos on varatun matkaan jo aikanaan lähtenyt.
Kaunis nainen! Luonnollinen. Virkistävää nykyaikana. Tykkään.
Mikä tarve työntää omat asiat muiden nokan alle?
Maria on ihana!! Sopivat Reinon kanssa toisilleen!
Ei se kikuli siitä käyttämisestä kulu.
Aito wt kuten Maria on, viis veisaa.
Kyllä minä tulkitsin häntä niin, että pettäminen on satuttanut häntä kovastikin.
Vierailija kirjoitti:
Mikä tarve työntää nokkaa muiden asioihin?
Jos on julkisuuden valinnut ja joka toisessa realityssa muka a niin saa kyllä kestää toisten nokan työntämiset asioihinsa
Tekopyhä. Muka ekologinen. Melkoinen hiilijalanjälki.
Arvot ovat samat?