Kerro syysi, miksi et äänestä Niinistöä
Kommentit (17)
Eiköhän se ole jokaisen oma asia miksi ei äänestä jotakin tiettyä henkilöä. Ei minunkaam ääneni mennyt Niinistölle en kuulu siihen lammaslaumaan joka sokeasti uskoo yhden miehen ylivertaisuuteen koska hän on istuva presidentti. Tällä hetkellä muutkin ovat potentiaalisia ehdokkaita johtamaan Suomea eikä heillä ole pientä lasta ja ikää rasitteena.
Miksi äänestäisin Illuminatin nukkepresidenttiä? Saulia ei kiinnosta paskan vertaa Suomi ja suomalaisten etu.
Koska pidän Pekka Haavistoa parempana ehdokkaana.
En kerro, Ap kerro yksikin hyvä syy miksi äänestäisin?
Koska luettuani kannanottoja ja vaalikoneiden vastausperusteluja tajusin, että monissa asioissa näkyi hänen todella olevan seitsemänkymppinen ja jumittuneen osin menneeseen. Maailma menee kovaa vauhtia eteenpäin.
Ei sillä, ei niissä muissa ehdokkaissakaan tarvittavaa draivia, näkemystä ja ennen kaikkea karismaa (=vaikutusvaltaa) ole.
Äänestän Pekka Haavistoa, joka on pätevämpi Suomen presidentiksi.
Hänelle syntyy vauva, hänellä on siinä tarpeeksi tekemistä. Minusta presidentin homma ei sovi aivan pienen lapsen vanhemmalle.
Äänestän tietenkin Niinistöä, hän on kokenut, lukenut rauhan mies.
Luin Mikko Paunion kirjan, tässä selvisi miksi äänestän ehdottomasti Niinistöä.
- Turhan vanha
- Ei erityisesti erotu muista erinomaisemmaksi, ei toki huonommaksikaan
- Keskittyköön vaimoonsa ja vauvaan :)
Vierailija kirjoitti:
Äänestän Pekka Haavistoa, joka on pätevämpi Suomen presidentiksi.
Nyt järki käteen.
Eliitin puudlelikaksikko CarunaHaavistoNiinistö ei välitä suomalaisista yhtään, vaan myy ilomielin vaikka kriittisen sähköverkon ulkomaiseen omistukseen.
Media haluaa heidät, ei kansa.
Paavo Väyrynen on ainoa varteenotettava poliitikko. Muut ovat pellejä ja isänmaanpettureita.
Paavo allekirjoitti kansalaisaloitteen aktiivimallia vastaan kuten 56% kansalaisista on sitä vastaan. Paavosta tulee presidentti!
En käynyt ennakkoon äänestämässä ja varsinaisena vaalipäivänä on este. Siksi en äänestä Niinistöä, muuten kyllä.
Kokoomus.