Kissa raapii makkarin ovea ja kun sen käy päästämässä niin ei sit tulekkaan
ja kun laitetaan ovi takaisin kiinni niin 30 sekunttia ehtii sängyssä olemaan kun se taas raapii sitä ovea. No sillä kertaa tulee kun oven avaa.
Onko tuo joku "palvelija tekee just niinku mä tahdon" vai miks se raapii sitä jos ei edes halua tulla. Tirtrnkään silloi ei tule kun oven jättää auki. Auki ei voi pitää kun teini nukkuu viereisessä huoneessa ja katsomme telkkaria tai harrastamme seksiä
Kommentit (12)
Kissa haluaa että sinä tulet pois sieltä maklarista esim leikkimään kanssaan, mikäli se raapii mutta ei ole tulossa huoneeseen. Voi myös olla että kissalla on nälkä tai vessa on liian täynnä. Muistatteko tyhjentää kissan vessan joka päivä?
Kissat eivät pidä suljetuista ovista.
Just näin meilläkin :D
Ja sitten kun vihdoin tulee huoneeseen ja laitan oven kiinni ja kipitän sänkyyn, hän haluaakin pois huoneesta.. mutta pakenee sängyn alle, kun taas tulen avaamaan oven. No, ovi kiinni ja takaisin sänkyyn, no ei käy, hän haluaa taas ulos huoneesta.
Vierailija kirjoitti:
Kissat eivät pidä suljetuista ovista.
Tämä, meidänkin mussukalle on tärkeintä että pääsee vapaasti liikkumaan 😻
Meidän kissa ei voi sietää suljettuja ovia. Se on aivan varma, että siellä tapahtuu kaikki maailman ihanimmat ja parhaimmat asiat juuri silloin kun se ei sinne pääse.
Voi myös olla keino saada seuraa ja huomiota. Yleensäkin moni kissa haluaa ja ei halua jotakin yhtä aikaa.
Vierailija kirjoitti:
Just näin meilläkin :D
Ja sitten kun vihdoin tulee huoneeseen ja laitan oven kiinni ja kipitän sänkyyn, hän haluaakin pois huoneesta.. mutta pakenee sängyn alle, kun taas tulen avaamaan oven. No, ovi kiinni ja takaisin sänkyyn, no ei käy, hän haluaa taas ulos huoneesta.
Se haluaa vain, että se ovi on auki.
haluaa huomiota
kissan voi vahingossa opettaa tekemään vaikka mitä temppuja huomionkerjäämiseksi.
Meidän kissa raapi kallista silkkisohvaa huomionkipeyttään. Se tykkäsi siitä äksönistä mikä tuli, kun vihaisena tultiin patistelemaan pois. Kun hoksattiin että se teki sitä vain huomionkipeyttään, niin alettiin reagoimaan enemmän muihin juttuihin. Nykyään hän kerjää huomiota maukumalla ja koskettamalla tassulla. Paljon parempi tapa kuin raapiminen.
Viitseliäs opettaisi kissan kerjäämään huomiota esim hakemalla postin.
Meillä raapii aina pihalle vievää ovea, mutta ei sitten kuitenkaan mene ulos, kun ovi avataan. Ihan samaa tekee myös muille kämpän oville ja siksi pidetäänkin niitä auki.
Meillä kun yrittää istua pytyllä niin raapii niin kauan että päästän sisään. Sitten kun kurkotan oven kiinni, alkaa raavinta ulos. Tätä tekisi vaikka koko toimituksen ajan, joten sitä vaan ärsyttää suljettu ovi.
Söpö toi typo tirtrnkään. Kuulostaa ihan siltä mitä kissa voisi sanoa.
laittakaa siihe oveen sähköaita, kerran se vielä raapase, ei enempää, laittakaa kuitenkin kevyet tehot
Sillä on tylsää. Ei se haluu makkariin vaan teidät ylös sängystä.