Miten 51-vuotias pukeutuu baariin?
Kommentit (11)
Tiukat stretsfarkut ja joku kiva paita. Joko pikkukengät tai korkosaapikkaatkin käy, mikäli et ole tanssiravintolaan menossa. Rentoa ja mukavaa vaatetta, joissa itse viihdyt.
Toppahaalari ja kumisaapaskorkkarit päälle ja sitte vaan menox.
Olen 54-vuotias ja kun viimeksi kävin baarissa mulla oli juoksuhousut ja niiden päällä mekko, niin ja pyöräilykypärä, jonka kyllä otin pois päästä. Olin pyörälenkillä kesällä ja käytiin yksillä siinä matkalla.
Jaa, nyt muistan että olinhan mä tossa ennen joulua pikkujoulujuhlien jälkeen baarissa. Oli ne pikkujouluvaatteet eli ns. pikkumusta joka tosin oli tummansininen, korkkarit ja pikkujoulukoruja.
Mutta varta vasten baariin en kyllä oo lähtenyt ikiaikoihin. Jo vuosia baarikäyntini on semmoinen poikkeaminen, kun oon jostain tulossa tai jonnekin menossa, ja vaatteet sitten on tietysti sen toisen menon mukaan.
Sotamaalaus nassuun ja tuulipuku ylle tsih tsuh tsih tsuh äänitehosteilla.
Oon kyllä ihan solakka ja tyylitajuinen, en ole vaan ollut aikoihin missään.
Prostituoidun vaatteet ja meikit toimii aina. :)
Nyt on kaikki "Suomen hauskin tavis"-alkuerien pudokkaat liikkeellä. On niin kertakaikkisen nokkelaa vastausta tullut.
Rehellinen vastaus: Älä viesti vaatetuksellasi että "antakaa anteeksi että olen olemassa!" Suorat housut ja pusero ja neljän sentin korot toimii aina. Helmet, tai joku kääty on ok, choke kuuluu toisenlaisille.
Ruskea makkarankuoripuku tuo runsaat muodot hyvin esille.