Löytääkö joku ihan oikeasti tinderistä seuraa??
Matcheja kertyy, mutta harva aloittaa keskustelun ja itse aloitetutkin kuivuvat kokoon parin päivän jälkeen. Ihanko oikeasti joku löytää tuolta seuraa??
Kommentit (9)
Mieluummin yksin kuin tinderiläisen kanssa.
Löysin nykyisen avopuolison pari vuotta sitten.
Löysin poikaystävän sieltä. Suhde kesti päälle vuoden.
Muutamaa tapailin (2-6 treffit) hetken aikaa, osan kanssa jäi jutteluasteelle, yhden kanssa päädyttiin sänkyyn muutaman kerran ja lopulta meistä tuli kavereita, joidenkin kanssa pussailtiin mutta ei sen enempää. Eli ihan samanlaista treffailua mitä on ollut myös kaverin kavereiden tai opiskelijabileissä tavattujen ihmisten kanssa.
Nykyisen mieheni kanssa mätsättiin myös tinderissä kolme vuotta sitten. Tunsimme tavallaan jo ennestään, mutta romanttinen suhde alkoi tuolla sovelluksella. Häitä vietetään kesällä.
Eli löytyy sieltä monenlaista. Kaikille jotakin. On itsestä kiinni millaisille tyypeille antaa sydämen ja minkälaisen kuvan antaa itsestään muille.
Luulen että Tinderissä naisissa on paljon enemmän laatua eli tosissaan olevia.
Miehet Tinderissä etsivät vain sitä yhtä juttua, mitä eivät edes baaristakaan ole onnistuneet saamaan.
En tunne ketään, joka olisi löytänyt. Monet käyttävät. En ole koskaan ladannut sitä, koska luultavasti sieltä ei sen paremmin saa seuraa tositarkoituksella kuin muualtakaan.
Löysin kyllä seuraa mutta en mitään vakavaa. Yhden miehen kanssa ollaan kai kavereita. Tapailua on ollut monta kuukautta mutta ei muuta kuin pussailua. Haluaisin kyllä sänkyyn :D Välillä ei kuulu mitään pitkään aikaan. On varmaan niin paljon tarjontaa, että katselee rauhassa kenet ottaa. Tosi ihana mies. Minulla Tinder ei ole ollut käytössä enää.
Exä löysi tinderistä naisen. Hänellä oli monta naista tinderistä ennen kuin alkoi seurustella nykyisen kanssa.
Ei sieltä mitään löydy. Ja naisena saa tehdä melkein kaikki keskustelualoituksetkin.
Vierailija kirjoitti:
Ei sieltä mitään löydy. Ja naisena saa tehdä melkein kaikki keskustelualoituksetkin.
Naiset ei koskaan aloita keskustelua tinderissä. Minä miehenä saan tehdä kaiken alusta alkaen.
Sitten kun kysyt naista treffeille niin vastaa vain että "valitettavasti on muuta menoa viikonlopull".
Tuossa vaiheessa luovutan. Jos hoidan ihan kaiken eikä nainen edes osaa oma-aloitteisesti treffiehdotukseni jälkeen ehdottaa sopivaa päivää niin vittu antaa olla.
Löysin valheellisesti seuraa