Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Yliopiston tutkintotodistus ja kurssien merkinnät, apua : )

Vierailija
25.11.2017 |

Hei!

Näkyykö tutkintotodistuksen liitteessä suoritetuissa kursseissa niiden suoritusajankohta? Vai pelkästään arvosana?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö kukaan tiedä? Kun minulla oli noin vuoden tauko etten tehnyt opintoja oikein ollenkaan, haluaisin tietää näkyykö se todistuksesta... ap

Vierailija
2/4 |
25.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi! Omassa yliopistossani ainakin näkyy. Näkyy suorituspäivä, kurssin nimi, opintopisteet ja arvosana ainakin.

Mutta en nyt tiedä kuka niitä yksittäisten kurssien suorituspäivämääriä katsoo... Jos tutkintoon liittyvät yksityiskohdat ollenkaan kiinnostaa, niin varmaan lähinnä pääaineen ja sivuaineen keskiarvot, ja ehkä se menikö koko tutkintoon 5 vai 10 vuotta, ja mitä muuta on tuona aikana tehnyt :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin meillä näkyy. Mutta tuskin niitä suorituspäiviä niin tarkasti kukaan katsoo. Kurssithan eivät edes ole todistuksessa suoritusjärjestyksessä, joten vaatisi aika tarkkaa syynäystä huomata, että joltain lukuvuodelta ei ole lainkaan suorituksia. Jos jotain katsotaan, niin arvosanoja ja tutkinnon kokonaissuoritusaikaa.

Vierailija
4/4 |
25.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vastauksista.

Jos eivät ole listattu suoritusjärjestyksessä, niin silloin ei varmaan tapauksessani kovin helposti huomaa vuoden taukoa..

t. Ap :) 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän yksi