Mistä tämän palstan seksikielteiset asenteet johtuvat?
Yllättävän moni tuntuu olevan lähes aseksuaali ja seksuaalisesti tosi sulkeutunut. Miksi nämä naiset kirjoittelevat juuri tällä palstalla, kun tosielämässä tilanne on aivan toinen?
Kommentit (14)
Eipäs. Olen huomannut päinvastoin.
Ap:n tosielämän naiset kuulostavat Wt:porukalta. Naidaan ristiin rastiin, lapsia syntyy eri isille ja tauteja jaetaan toisille.
Vierailija kirjoitti:
Yllättävän moni tuntuu olevan lähes aseksuaali ja seksuaalisesti tosi sulkeutunut. Miksi nämä naiset kirjoittelevat juuri tällä palstalla, kun tosielämässä tilanne on aivan toinen?
Ei seksistä selkeästikään tarvitse pitää lasten hankkimiseksi.
Vierailija kirjoitti:
Ap:n tosielämän naiset kuulostavat Wt:porukalta. Naidaan ristiin rastiin, lapsia syntyy eri isille ja tauteja jaetaan toisille.
Ja yritetään nimittää kaikki ympäriinsä panemista siveempi toiminta kielteisyydeksi. Sekään ei ole lapsikielteisyyttä, jos ei pidä hyvänä tulla raskaaksi ja saada lapsi 12 vuotiaana.
So? Eläimellistä ja väkivaltaista toimintaa.
Siitä puhe, mistä puute. Normaalit ihmiset eivät paasaa jostain panemisista tai panematta jättämisistä nettifoorumeilla tuntikausia päivittäin. Kaikenlaiset keski-ikäiset kroonisessa puutteessa elävät hourupäät molemmista sukupuolista kerääntyvät nettiin "keskustelemaan" aiheesta (vittuilemaan toisilleen).
Hm. Voisin heittää villin arvauksen.
Tämähän on vauvapalsta, joten kirjoittajista suurella osalla lienee lapsia. Edelleen arvailen, että siinä vaiheessa kun lapsia on syntynyt on työmäärä perheessä kiikahtanut siihen vanhoillisempaan suuntaan. Ei tarvitse olla Einstein, että hakee ketjuja joissa tätä asiaa käsitellään, käännellään ja väännellään. Kun kukaan ei ole kone ja jos toinen sysää kaikki velvollisuudet toisen niskaan, sitä ihmistä ei vaan enää pysty haluamaan.
Ei kuulu nykyaikaan, eläimellistä ja naurettavaa touhua. Mies irvistää tunnin työntelyn jälkeen, sekö on maailman ihanin asia?
Pitääkö siitä seksistä vouhottaa koko ajan? Suhtaudun itse aika konservatiivisesti seksin harrastamiseen. En silti ole kieltämässä muilta seksiä tai haukkumassa yhden yön seikkailijoita. Se, että olen konservatiivinen ja arvostan parisuhdeseksiä, ei tarkoita, että olisin aseksuaali. Nautin seksistä suunnattomasti ja saan jokaisella kerralla useita orgasmeja. En silti halua koko ajan puhua seksistä, tekeminen riittää.
Kerrotko ap missä palstalla sitten pitäisi kirjoitella ja miksi sinä koet tämän asian ongelmaksi?
Muistutan vielä että sinä et tiedä tosielämästä enempää kuin hyvin suppean otannan lähipiiristäsi eikä sen perustella todellakaan kannata yleistää yhtikäs mitään. Kuten ei tämänkään palstan kirjoitusten perusteella.
Ap kuvittelee että Sinkkuelämää oli realistinen kuvaus tosielämän naisista.
Kuunnelkaa KAIKKI!! YHDESSÄ HOMOFOBIAA VASTAAN!
Täällä on ilmeisesti nyt paikalla tosielämän asiantuntija. Mistä muistakin kaikista jutuista tiedät kaiken?