Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Bussissa köhiminen ällöttää

Vierailija
22.11.2017 |

Tiesittekö, että käden laittaminen näytösluontoisesti nyrkissä suun edustalle yskittäessä ei estä miljardien pöpöjen lentelyä tippaakaan? Pliis ihmiset, ajatelkaa kanssamatkustajia ja suojatkaa suunne kunnolla ja mielellään jollain muulla kuin kädellä. Hirveen kiva taas taittaa tätä puolen tunnin bussimatkaa kun rouva tossa vieressä yskii kuin hinkuyskäinen koni suojaamatta suutaan oikein mitenkään. Yäk!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
22.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Totta. Voisivat vaikka kääntyä poispäin vieressä matkustavasta henkilöstä ja yskiä hihaan.

Vierailija
2/4 |
22.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eräs nainen yski bussissa ja sellainen kyrpiintynyt mamma sitten hetken asiaa huokailtuaan äyskäisi että ottaisit yskänlääkettä! Nainen vastasi että ei hätää, ei tää tartu, tää on keuhkosyöpä. Yskiminen loppuu varmasti viimeistään vuoden päästä.

Tämän jälkeen otti vielä pipon päästä että kalju näkyi.

Loppui se huokailu ja naksuttelu ja mulkoilu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
22.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitäs tungette niitä hajusteita niin paljon, että keuhkoihin tekee pahaa ja alkaa yskittää. En yski kämmeneen vaan hihaan tai nenäliinaan, mutta kyllä se koko matka menee yskiessä. Ai niin, teillä on "oikeus", mutta yskiminenkin on oikeus.

Vierailija
4/4 |
22.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostakaa auto.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän seitsemän