Apua! Olin jättänyt avaimet virtalukkoon ja ovet auki -> 2016 mallinen peugeottimme on varastettu eikä mies tiedä!
Jätän auton ovet aina auki joten huomannut lukitsemis vaiheessa avainten puuttuvan. Nyt kuitenkin unohdin avaimet virtalukkoon ja auto varastettiin.
Tai no itseasiassa tämä kävi jo viime viikolla, mutta en ole uskaltanut kertoa kelleen en edes poliisille! :(
Mies on työmatkalla eikä tiedä asiasta.
Sanoin vartti sitten puhelimessa kaiken olevan hyvin :(
Kommentit (14)
Ette menettäneet mitään. Ihme että jollekin pösö kelpasi, ei tainnut olla kovin fiksu varas. Miehelle voit kertoa, että kävipä hyvä tuuri!
Voi sua... nyt vaan suu auki ja puhumaan asiasta. Miehelle, poliisille. Ei auta.
Siis ap, oletko tosissasi. Vakuutus ei korvaa lukitsematta jääneen auton varkautta. Ilmeisesti sinua ei haittaa suht. uuden auton varkaus. Muutenhan olisit ilmoittanut poliisille ja vakuutusyhtiöön. Olisit saanut vastaavan tilalle,ellei autoa löydy.
Jaa. Onkos vielä noinkin uusia autoja, joihin tarvitsee virta-avaimen käynnistämiseen.
Kessy on tätä päivää.
Voiko olla niin uudessa avainkäynnistys? En usko.
Mä unohdin kerran haitarin autoon ja ovet jäi lukitsematta. Sitten kun tajusin sen niin kiirehdin takaisin autolle.
Myöhäistä oli. Kun tulin autolle, siellä oli jo kolme haitaria.
Vierailija kirjoitti:
Voiko olla niin uudessa avainkäynnistys? En usko.
Kaikki ei pidä sitä avainta taskussa/laukussa vaan se on ajon aikana esim. keskikonsolissa.
Joko palautit koiran? Ja kerroit pissanneesi sohvalle
On meilläkin avainkäynnistys, auto 2017.
Vierailija kirjoitti:
Mä unohdin kerran haitarin autoon ja ovet jäi lukitsematta. Sitten kun tajusin sen niin kiirehdin takaisin autolle.
Myöhäistä oli. Kun tulin autolle, siellä oli jo kolme haitaria.
???
Ja höpö,höpö