Teini ei saanut iPhone 7 synttärilahjaksi ja kostoksi laittoi siivousrobotin kadulle menemään!
Että sellaista. Olen töissä 12 asti. Miten kauaksi se voi taajama-alueella kadota?????
Selvää on ettei tyttö tule saamaan puhelinta edes joululahjaksi!!!!
Kommentit (30)
Oma lapseni jakoi mainoksia/lehtiä saadakseen haluamansa puhelimen. Kysypä teiniltäsi onnistuisiko se häneltäkin.
Hienosti kasvatettu. Suosittelen katsomaan peiliin, ja miettimään missä mentiin pahasti vikaan.
Teini maksamaan omasta pussistaan uuden robotin.
Ota nykyinen puhelin pois ja netti kielto!
Ei saisi nauraa, mutta 😂😂😂
Näky kadulla vaeltavasta robo-imurista ja ihmisten reaktioista.
Voi siellä se pieni robo nyt ypöyksin seilaa syksyisillä kaduilla.. 😭 💔
Ai muillakin on teinejä jotka tekee ihan super outoja juttuja. Meillä mm tyhjennetty litra suihkusaippuaa viemäriin (alakerrassa saakka tuli vaahtoa viemäreistä)
Minua hämmentää näissä kirjoituksissa se, että vanhemmat eivät puhu lapsilleen. Kyllä meillä teinit ymmärtävät ihan selkeää suomea ja tietävät, että vanhemman sanaan voi luottaa. Jos etukäteen sanotaan, että tiettyä toivottua puhelinta ei tule, niin sitä ei tule. Mutta nuoren kanssa keskustellaan, miten sen voisi saada eli onko lainkaan mahdollista (vanhempien rahat ei riitä) vai voiko puhelimen saada yhdistämällä isovanhempien lahjarahat, joululahjarahat tms. Mutta siihen hupiin meillä ei lähdetä, että laitetaan lapsi maksamaan osa lahjasta kotitöillä.
Siksi meillä robotti-imuri on saanut tehdä rauhassa töitään sisätiloissa. Taajamassahan se jumittaa kiinni ensimmäisiin kadunvarren ylipitkiin ruohoihin eli ei pääse kovinkaan pitkälle.
Eiköhän tää ole provo, mut jumaleissön, että naurattaa mielikuva kaduilla yksin seilaavasta robotti-imurista. :DD
Vierailija kirjoitti:
Eiköhän tää ole provo, mut jumaleissön, että naurattaa mielikuva kaduilla yksin seilaavasta robotti-imurista. :DD
Minä myös nauran täällä vedet silmissä. :D Mies ihmettelee.
Minun käy niin sääliksi sitä robotti-imuria. Miten se pärjää yksin ulkona?
Vierailija kirjoitti:
Minun käy niin sääliksi sitä robotti-imuria. Miten se pärjää yksin ulkona?
Taitaa olla RoiSun (robotti-imurinsuojeluilmoitus) paikka. Huostaanotto ainoa oikea vaihtoehto noin vastuuttoman teon jälkeen. Häätää nyt robo kotoa ja jättää heitteille. Huh!
Provohan tää on, mutta onhan noita k-pää teinejä oikeastikin olemassa. Itse en katselisi päivääkään. En tosin tunne yhtäkään. Facebookin paikallisessa puskaradiossa on ollut lähiaikoina näitä ilman mitään rajoja kasvaneiden kakaroiden toilailuja.
Itse olen törmännyt pari vuotta sitten yksin vaeltamaan imuriin ja otin sen itselleni.
Muakin nauratti, pelastaisin robon meille kotiin.
No tosiaan teinit kyllä voi keksiä ihan mitä tahansa.
Jos osaisit etsiä niin voisin antaa takaisin.
Pistä veemäinen teini kadulle!