Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokoomus on seuraavien vaalien ylivoimainen voittaja

Vierailija
06.10.2017 |

Näin se vain on ja hyvä niin! Aletaan saada tämän maan asioita taas järjestykseen. Silloin meneekin vastikkeettoman rahan hanat kiinni ja lusmujen on alettava oikeasti tekemään työtäkin elantonsa eteen. Alkaa varmasti töiden välttelijöille työt kun työt silloin maistua.

Suurin osa suomalaisista varmasti samaistuu näihin ajatuksiin, koska niin vankka on kokoomuksen kannatus ympäri Suomen oikeastaan kaikissa sosiaaliluokissa ja tuloluokissa. Onneksi suomalaiset äänestävät mielellään kokoomusta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole koskaan antanut ääntäni yhdellekkään kokoomuslaiselle, enkä äänestä kokoomusta jatkossakaan. On kyllä totta, että moni pienituloinenkin äänestää kokoomusta, mutta ilmeisesti vain siksi, että tuntisivat olevansa jotenkin hienompaa väkeä. Ainoa asia silti mitä tuosta heille seuraa on se, että sahaavat vain omaa oksaansa, kun kokoomus ei aja pienituloisten etuja ei sitten ollenkaan.

Vierailija
2/3 |
06.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki te kokoomusta äänestävät pienituloiset/työväenluokka/alempi keskiluokka: olette idiootteja tai psykoosissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kaikki te kokoomusta äänestävät pienituloiset/työväenluokka/alempi keskiluokka: olette idiootteja tai psykoosissa.

Viisaat kaverit, kuten sinä itse, äänestävät sitä, joka lupaa eniten,kuten SDP tai vasemmistoliitto. Tämähän on sitä kestävää politiikkaa. Kyllä, olet varsinainen ruudinkeksijä.