Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Milloin Napakympissä nähdään rento Neiti X ?
06.10.2017 |
Haluaisin nähdä iloisen ja vapautuneen X:n, jota kiinnostaa enemmän miehen sukupuoli kuin asenne ja tavat.
Kommentit (4)
En ole katsonut Napakymppiä, mutta minulle miehessä on kaikkkein tärkeintä rento asenne.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Olen oikealta luonteeltani eloisa ja reteä, ja sen on joutunut kyllä tappamaan ihan nuppuunsa, koska tyttö ei ota itselleen tilaa, vaan kiltitsti kuuntelee kun sedät pätee.
Naiset ei uskalla olla rentoja ennenkuin näkevät miehen sermin takana. Parempi olla valmiiksi tyly jos miehen naama ei miellytäkkään.
Alue: Aihe vapaa
Katsos, nainen ei saa olla rento. Mies saa olla. Naisen kuuluu olla vakamielinen vaimoehdokas, kunnollinen, tarkka, huolellinen, vastuunkantaja.
Minä olen joutunut opettelemaan rentoa asennetta, rentoa meininkiä, rentoutumista. Näkeehän kaikkialla, miten naista - joka ottaa tilan ja relaa - paheksutaan. Pojat taas saavat arvostusta, kun ovat rentoja tyyppejä.