Seksitön liitto
Olemme nelissäkymmenissä oleva pariskunta. Minua vaivaa todella paljon seksin puute liitossamme. Seksi on kyllä hyvää silloin harvoin kun sitä on, mutta kuukausia välillä ilman.
Vaimoani asia ei näytä haittaavan. Etsinkö kivan naisen pedin lämmittäjäksi?
Onko naisilla vastaavia ongelmia?
Kommentit (5)
Meillä en saa mieheltäni riittävän usein. Olen miettinyt rakastajan etsimistä.
Sarviapila nostaa testosteronitasoa ja lisää seksuaalista halukkuutta miehellä, joskus myös naisellakin. Saa luontaustuotekaupasta, ihan näin vinkiksi!
Itsekin elin lähes seksittömässä liitossa, eikä se tuntu yhtään kivalta. Nyt olen hämmästykseni lukenut siitä, kuinka moni nainenkin elää seksittömässä parisuhteessa, vaikka miehiä etsii jatkuvasti seksiseuraa ja suurin osa parisuhteissa. Tuntuu oudolta et seksiä etsitään suhteen ulkopuolelta, kun kotona on puutteessa oleva nainen. Onko seksi sitten tylsää, kaavamaista vai viehättääkö uusi kokemus, uusi nainen? Itse parisuhteessa elin kyllä miehenä yhdelle naiselle ja vasta suhteen jälkeen uutta suhdetta etsin. En kuitenkaan tuomitse ketään, jos seksi puuttuu, koska sitä ihminen kuitenkin normaalisti tarvitsee ja nauttii. On sillä monta hyvää asiaa, jotta jaksaa arjen pyörityksessä. Nainen joka hoitaa lapsia kotona niin varmasti on tyytyväisempi ja iloisempi jos seksiä kotona saa. Rakastaja on yksi vaihtoehto, jos ei erota halua tai pysty syystä tai toisesta. Kyllä mieltä piristää rakastaja, joka huomio naisen tarpeet ja antaa nautintoa. toki pitää itse sit hyväksyä se ja pystyä elämään asian kanssa.
Itse huomannut et ilman seksiä olleet naiset on kiihottavia ja osaavat nauttia siitä, kun saavat :). Ei ihme jos puutteessa elää ja saa nauttia ja heille sitä antaa. Sitä paitsi seksi on minustakin mahtavaa, kun toinen siitä silmin nähden nauttii ;)
En tiedä mut mä kyllästyn yleensä noin 2v jälkeen naiseen kun naiseen se vaan maistuu puulta saman kans.parivuotta seurustelua pari vuotta sinkkuna ja aina sama homma.
On. Mun mieheltä on hävinnyt täysin kiinnostus seksiin. Mä olen kolmen lapsen jälkeen samoissa mitoissa kuin silloin kun tavattiin, pidän huolta itsestäni. En usko sen liittyvän ainakaan omaan ulkonäkööni.
Lapset eivät tulleet helpolla ja raskausajat olivat vaikeita mulle, olin sairaalassa paljon. Nuorin on kuitenkin eskarissa, ne ajat ovat itselläni takana. Meillä ei nuorimmaisen syntymän jälkeen ole ollut seksiä varmaan edes kymmentä kertaa.
Mun miehellä on sairauksia, ei estä kuitenkaan töitä, mutta ajoittain on kipuja. Hän puhuu nykyään seksistä jotenkin aggressiivisesti, käyttää rumia sanoja. Hän epäilee alhaista testosteronia, lääkärissä ei ole löytynyt mitään. Hänellä on vähän ylipainoa, se voi vaikuttaa hänen halukkuuteen. Vuosien aikana on puhutti asiasta monesti, nykyään ei enää.
Mä vähän luovutin ja otin rakastajan. Se on jatkunut 8 kk. Saa nähdä mitä tapahtuu, mutta en haluaisi ilman seksiä elää.