Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pakkaanko laukut ja jätänkö perheeni?

Vierailija
22.09.2017 |

Perheessämme on aivan mahdoton teini enkä jaksa enää yhtään enempää hänen törkeyksiään ja rumaa käytöstään. Mieheni on puhunut ainakin tuhat kertaa teinille, esim. eilisiltana kaksi tuntia mutta käytös ei parane.

Olen henkisesti aivan poikki. Välillä haaveilen kuolemasta ja suunnittelen itsemurhaakin pohtien mahdollisimman siistejä tapoja ettei jäisi liikaa sotkua toisten siivottavaksi.

En voi kai mennä mielenterveystoimistoonkaan pyytämään mahdollisimman turruttavaa lääkitystä jotta kestäisin vielä muutaman vuoden kunnes teini muuttaa pois kotoa. Eikö silloin teinin pienemmät sisarukset joutuisi huostaanotetuiksi?

Lopullisen ratkaisuni tekemällä miehelleni avautuisi mahdollisuus tutustua virkeämpään naiseen ja pienille tulisi iloisempi ja virkeämpi äitipuoli. Teinikin voisi tykätä kun ei olisi enää paskaa äitiä hänen kiusanaan.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä seitsemän